Zavrieť

Porady

Vytrhnuty zub

dobry vecer,chcela by som poprosit o radu.pred 2 tyzdnami som opuchla a mala som aj horucku,pretoze ma uz dlhsie boleli dva zuby-stolicka na pravej strane a dalsi zub hned pred nou.zubarka mi nasadila antibiotika,pretoze som tam mala zapal a povedala,ze by mali zabrat a ze o tyzden mi bude musiet tie dva zuby aj tak vytrhnut,lebo by mi robili uz stale problemi.tak mi ich vytrhla vcera a dost dlho mi ich trhala,lebo ze mam strasne silne korene a ja mam panicky strach z toho,ci mi tam nemohlo daco z tych zubov zostat,mam dost bolesti,ktore sa snazim zmiernit novalginom a pravidelne si vyplachujem ranu repikom,stale mam pocit,ako by mi odtial vytekal hnis.kolegyna aj mamina vraveli,ze to je normalne,ked som tam mala zapal.dokedy budu asi pretrvavat tie bolesti?
Usporiadat
Jarka27 Jarka27

Jarka27 je offline (nepripojený) Jarka27

este taka podotazka-moze mi skodit to,ze fajcim?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Fajcenie urcite skodi, ja som po trhani zuba dostala papierik, co nemam a mam robit, fajcenie tam bolo v negativach.

A bolesti po trhani osmicky ..tak 3-4 tyzdne,postupne slabli, ale tolko som bola na tabletkach.
ak by ta v mieste trhania pichalo, trhalo, treba ist znovu k zubarovi, na vycisteie rany ....
0 0
Jarka27 Jarka27

Jarka27 je offline (nepripojený) Jarka27

dakujem,no viem,to mamina vravela,ze ked mi tam bude trhat,tak to znamena,ze mi tam asi nieco zostalo alebo zapal.ja citim len taku bolest,ako keby som tam tie zuby stale mala:-( a boli ma z toho ucho,hlava a slichy.som rozmyslala,ze by som k nej(k zubarke)vybehla zajtra,ci mi neda nejake tabletky alebo co,ale tak bude si myslet,ze som jak decko:-/
0 0
Zewa Zewa

Zewa je offline (nepripojený) Zewa

fajcit by si rozhodne nemala, nikotin nepodporuje hojenie ran... vyplachovanie repikom som robil aj ja ked som bol po trhani zubov...mne rezali "zuby mudrosti", kedze rastli nalezato a museli ich doslova vystiepat, zubar si to aj filmoval, bo take este nevidel :-) .... sanka ma bolela cca 2 tyzdne, potom to ustupilo .... teraz v zime by som si daval pozor na nachladnutie kosti - nos sal/satku cez tvar a snaz sa aby ti nenafukalo studeny vietor na tu cast tvare - alebo prievan, klimatizacia atd... pi vela tekutin, ak mozes po porade s lekarom uzi lieky proti bolesti - novalgin, paralen atd - lekarka ti moze predpisat aj silnejsie, ale osobne by som to nerobil - niekedy je lepsie tu bolest citit, zistis tak ci sa ti ta rana lieci alebo nie...ak sa lieci, zistis to tak ze bolest casom ustupuje, ale ked budes stale nadopovana, moze sa stat ze v stave pod vplyvom liekov nerozoznas pripadny problem.

ak by ta v rane pichalo alebo by neprestavalo krvacanie treba ist ihned na kontrolu - tak ako pise ivka70.

v neskorsom stadiu hojenia odporucam propolisovu tinkturu na dezinfekciu - cca po 2 tyzdnoch, ak bude priebeh bez komplikacii a nemas alergiu na propolis ci alkohol, v ktorom je propolis rozpusteny.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
ivka70 Pozri príspevok
Fajcenie urcite skodi, ................
Z bylin je nejvhodnější šalvěj - silně desinfikuje, (20g listu se spaří 1 litrem vody a nechá 10 minut odstát a přecedí), je možné použít i šťávu z čerstvých listů na obklad rány, odvar z heřmánku uklidňuje (10g na 1/4 litru vody).
Jak píše ivka70 pak:
ak by ta v mieste trhania pichalo, trhalo, treba ist znovu k zubarovi, na vycisteie rany..... Petr
1 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Tiež som si tým prešla.....bolieť ťa to dlho nebude, to je len zostatková bolesť zo zápalu. No buď si istá, že tá bolesť sa ti bude pri zmenách počasia vracať. Pocit, akoby mi vytekal z rany hnis som mala aj ja. Je to spôsobené dlhšími a silnejšími koreňmi, rana je hlbšia, tak sa aj dlhšie hojí.
To že fajčíš by som v takomto prípade považovala skôr za výhodu. Ak dym trošku podržíš na "diere" po zube, stlmíš bolesť (už neraz som to takto riešila a zabralo).
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ja som tým prešla minulý rok. Zub som mala rozlámaný, tak mi korene trhala, páčila asi 20 minút... . Dva dni som jedla iba zmrzlinu /na doporučenie zubárky/, po týždni som ani nevedela, že mi trhali zub - akurát bola po ňom medzera
0 0
peter3377 peter3377

peter3377 je offline (nepripojený) peter3377

to mate tak dievcence ked si nechavate trhat zuby aj s narkotikom,inekciou, ja mam 4 vonku no ani raz s narkotikom, a to mi aj koren dakym dlatom vysekaval, ono to sice nieje moc prijemne ale da sa to vydrzat, no a na druhy den v pohode, len taky nezvik ze je tam diera
0 0
mati111 mati111

mati111 je offline (nepripojený) mati111

Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac
Bude to bolet dlho, vyplachovanie OK ale iba vyplachovanie, salvia sa nepije je iba na vyplachvoanie, treba vyplut!.
Ucinnejsie je tiez vyplachovanie Stopanginom predides tak roznim komplikaciam.
Hlavne neprechladnut a neuhnat si zadny dasli zapal , usko prestane bolet za 2-3 tyzdne...
Naposledy upravil mati111 : 16.12.10 at 16:09
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

100 ľudí 100 chutí
0 0
Jarka27 Jarka27

Jarka27 je offline (nepripojený) Jarka27

no takze celu noc som nespala,stale som sa budila,tak som sa rano vybrala k zubarke-mam tam zapal,dala mi tam daco hnede,horke na to miesto,kde mam tie dva zuby vytrhnute a predpisala antibiotika a ja uz taka stastna,ubolena sa trepem do lekarne a lekarnicka ze-TAKZE TO MATE PROTI ZAPALU A OD BOLESTI VAM AKOZE NIC NEDALA?a ja ze A TO MI AKOZE TIE ANTIBIOTIKA NEPOMOZU AJ OD BOLESTI?:-)a ona ze NO NIE.no reku fasa,lebo mne jedine zabera novalgin a ten je na predpis a ona ze TAK TU MATE a dala mi ho,chvala bohu.a teraz som si nasadila antibiotika aj novalgin som si dala a prestalo boliet,pojdem si vyplachnut s tym repikom a akoze to,co mi tam napchala na to dasno vyzera jak raselina a neviem,mozno to malo byt od bolesti ale mne to teda od bolesti nezabralo.a vonku nic a jak som sadla do auta,tam teplo,tak som isla umret od bolesti.a trhanie bez injekcie?je pravda ze ta injekcia sama o sebe dost bolela ale pretrpela som to len preto,lebo som vedela,ze potom ma nebude boliet to trhanie.a tak aj bolo.a mam sice ubolene aj to miesto,kde mi ju pichala,aj to robi svoje ale nechapem,preco by som si mala dat trhat bez injekcie a jedini clovek,ktoreho poznam,co si dava trhat bez injekcie je jeden chalan,taky zgrlos,ktoremu je luto dat 6 eur za nu.a to uz je co za rozum,ked na sebe setri.ale to uz je o inom.a asi sa zubarka nestretava casto s ludmi,ktori si davaju pichat bez injekcie,ked mi ju pichla hned automaticky,bez opytania.
0 0
Jarka27 Jarka27

Jarka27 je offline (nepripojený) Jarka27

pardon,tam malo byt-asi sa zubarka nestretava casto s ludmi,ktori si davaju "trhat zub" bez injekcie...:-)
0 0
Jarka27 Jarka27

Jarka27 je offline (nepripojený) Jarka27

tak akoze tu zmrzlinu by som aj skusila ale vies,mna ked to zacne boliet,tak nemam chut sa ani napit,ked som smädna,nie este lizat zmrzku:-D napriklad vcera som cely den nic nejedla:-/
0 0
Jarka27 Jarka27

Jarka27 je offline (nepripojený) Jarka27

no sak to je to-neprechladnut,ze mne to vytrhla v utorok rano a ja trubka som sa trepala na poobednu a tam kolkokrat aj von vybehnem a tak.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jarka, skús namiesto repíka vyplachovať ústa šalviou. Na vytrhnutý zub je účinnejšia.
1 0
ajanaareta ajanaareta

ajanaareta je offline (nepripojený) ajanaareta

Starostlivá
Pekny vecer. Ulomky korena sa vatlacia same aj po mesiaci.Ako sa bude uzatvarat tkanovo. Staci robit to co som pisala, chladit, hygiena,vyplachovat a nezut na tej strane!!!!!
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tiež som mala problém s hojením rany po vytrhnutí stoličky. Od bolesti som si naordinovala ibalgin, ale ten účinkoval iba 2-3 hod. takže noci som vôbec nespala. Po cca dvoch dňoch od vytrhnutia som navštívila opätovne zubára, prepláchol mi to antibiotickým roztokom a predpísal mi od bolesti silnejší voltaren rapid, ktorý účinkoval dlhšie. Konečne som sa vyspala. Bolesť úplne prešla asi po týždni až 10-tich dňoch.
2 0
Jarka27 Jarka27

Jarka27 je offline (nepripojený) Jarka27

ten novalgin mi zabera,aj na tie 4 hodiny.a uz asi 4 lekari mi povedali ze ibalgin a ibuprofen a podobne v ziadnom pripade-ze su to najskodlivejsie lieky,najviac nicia pecen a oblicky a novalgin tak nenici pecen a je nenavikovy,davali ho aj mamine v nemocnici od bolesti.a na tej strune nezut?:-)to urcite nie,okrem toho mam to miesto po vytrhnuti take zdeformovane,ze aj ked zujem na druhej strane,aj tak si davam velky pozor,aby sa mi tam nedostala ani omrvinka.dakujem za vsetky rady!
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ak zaberá novalgin, tak v pohode. Lenže každý organizmus je iný. Mne oveľa skôr zaberie ibalgin ako novalgin.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Iba?? Sú aj väčší žrúti tabletiek, to mi ver.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať