Zavrieť

Porady

poistné plnenie - nebude do konca roka

prosím o radu mali sme poistnú udalosť na aute, auto sme dali opraviť fa som zaúčtovala 1000eur 511/
190eur 343/
1190eur /321
poslali sme doklady do poistovne lenze ta nam este nic neposlala udalost je od 04/2010 a do konca roka ani poistovna plnit nebude lebo to je este v setreni náklady mám zaúčtované a kedy mám zaúčtovať plnenie ked neviem koľko bude odhadom k 31.12.2010???
alebo mám zaúčtovať ID ešte v 04/2010 poistné plnenie 1190eur 378/648 a ked pride rozhodnutie trebars v roku 2011 tak potom znižim výnosy alebo ako sa s tým mám popasovať prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    V rámci upravujúcich závierkových účtovných prípadov k 31.12.2010 účtuješ 378AE/648, pričom účet 378AE je osobitný analytický účet nazvaný napríklad poistné plnenia neprijaté k 31.12.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    a tú sumu dať odhadom alebo ako lebo poisťovna si stiahne minimálne 10% spoluúčasť a zamestnanec co nam tu skodu sposobil uz u nas nepracuje tak ked nam poistovna vsetko nepreplati co potom znizim vynosy v roku 2011????

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    mam este jednu otazku zamestnanec havaroval na aute - auto totalka
    auto nebolo poistene, ZC je nulova pretoze toto auto bolo uz odpisane v roku 2008 takze auto sme odtahovkou doviezli do firmy a nechali na nahradne diely pretoze mame este take ako sa mi to premietne v účtovníctve?????
    fa za odtah a dovoz auta 2000eur to som zauctovala na
    518/321 a DPH z tej fa som uplatnila,
    potom na základe vyradovacieho protokolu sme auto vyradili vo firme v OC 20.000,- eur 082/022

    a este zamestnacec nam na zaklade svojej poistky pri vykone zamestnania sposobil skodu tak nam poistovna preplatila 800 eur tie som zauctovala ako 378/648 a potom ako 221/378 nam este nejaku povinnost nieco dodanit alebo za ten odtah alebo ten odtah nebude nas naklad alebo co mam urobit som z toho uz na prasky pomozte

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no - možno by ste tie náhradné diely mohli vymontovať, nejakým spôsobom oceniť (odhadom) a dať na sklad 112/648.
    Ak nie, tak aspoň oceniť auto-šrot a dať na sklad hodnotu toho šrotu 112/648.
    ostatné je myslím v poriadku.
    mimo účtovníctva - odhlásiť auto na DI, zrušiť poistku zákonnú - tá zrejme bola.
    Ak PZP nebolo na kalendárny rok, tak účtovne usporiadať prípadné sumy časového rozlíšenia (381).

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    no auto sme odhlasili aj na DI aj na DU a aj PZP tak vsetko je uz vybavene akurat ten vrak ostal u nas na dvore vo firme ze sa z neho pouziju nejake nahradne diely a ked ho nebudeme ocenovat ani nic tak nemusim uctovat o tych nahradnych dieloch ???

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pýtala si sa, či je to všetko, a ja som ti napísala, čo chýba.
    Aj ten vrak má nejakú hodnotu, máš ho na dvore. Minimálne je to šrot, ale píšeš, že sú tam použiteľné ND.
    Tak o čom diskutujeľ?

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    kejka tak ten vrak z toho auta šiel do šrotu dostali sme zanho 300 eur tak to zaúčtujem 378/648 a prijem ako 211/378 a to by malo byt teda vsetko ano???

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    súhlasím, ale ste dostali hotovosť, tak kľudne zaúčtuj bez predpisu priamo v pokladnici 211/648

    poistné plnenie - nebude do konca roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.