Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie DPH

Dobrý deň

chcel by som opýtať ohľadom dodatočného daňového priznania DPH.
- aká je možnosť podať DDP DPH spätne resp. môžem podať DDP DPH aj ak som zistil chybu v účtovníctve napr pred. 5-timi rokmi?
- aká je pokuta v prípade, že zistím že som mal zaplatiť viac? alebo doplatím len rozdiel?

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Ja som na otazku ohladne DDP 2r. dozadu dostala z danoveho riaditelstva odpoved. Ze vzdy pri zisteni musim podat DDP. ......
    ....Zisteni rozdniel doplatis

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja by som sa opierala o 5-ročné obdobie, počas ktorého je možnosť kontroly zo strany DU. Takže si presne zváž o ktorý rok sa jedná a podľa toho podaj-nepodaj.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Prosím Vás,
    keď bola omylom vystavená identická faktúra aj v auguste aj v septembri a teraz v decembri sa vystaví storno-faktúra, musí sa podať DDP k DPH za september alebo sa môže storno FA zahrnúť do decembrového priznania DPH?
    ďakujem za radu, ešte sme takýto prípad neriešili...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Storno, resp. dobropis sa zahrňuje do zdaňovacieho obdobia v ktorom sa zistili skutočnosti vedúce k jeho vystaveniu.

    Viď nižšie.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 16.12.10 at 12:14

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    silvia Pozri príspevok
    Prosím Vás,
    keď bola omylom vystavená identická faktúra aj v auguste aj v septembri a teraz v decembri sa vystaví storno-faktúra, musí sa podať DDP k DPH za september alebo sa môže storno FA zahrnúť do decembrového priznania DPH?
    ďakujem za radu, ešte sme takýto prípad neriešili...
    Dobropis musíte vystaviť s dátumom, ktorý je zhodný s dátumom dodania omylom vystavenej septembrovej faktúry a musíte podať DDP k DPH za september 2010.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Storno, resp. dobropis sa zahrňuje do zdaňovacieho obdobia v ktorom sa zistili skutočnosti vedúce k jeho vystaveniu.
    Pri omylom vystavenej faktúre to tak nie je.

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Adiks Pozri príspevok
    Pri omylom vystavenej faktúre to tak nie je.
    Presne tak, nie je to oprava základu dane v zmysle § 25. Všetky opravy, na ktoré nie je možné aplikovať uvedený paragraf, musia byť ako DDP.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Srdečná vďaka za rady!

    Daň teda v DDP vyjde nižšia, čo s tým? DU rozdiel vráti a vyrubí nám penále...?

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ak je v dodatočnom DP zníženie povinnosti, treba dať žiadosť a ak je zvýšenie odpočtu, tak DÚ by mal vrátiť sám. Penále by vám nemali vyrubiť, neukrátili ste štát, ale seba.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Tamila Pozri príspevok
    Ak je v dodatočnom DP zníženie povinnosti, treba dať žiadosť a ak je zvýšenie odpočtu, tak DÚ by mal vrátiť sám. Penále by vám nemali vyrubiť, neukrátili ste štát, ale seba.
    aký je rozdiel medzi znížením povinnosti a zvýšením odpočtu z hľadiska výsledného vzťahu k ŠR?
    V oboch prípadoch je to pohľadávka ako výsledok dodatočného DP DPH.
    Podľa mňa treba v oboch prípadoch podať žiadosť o vrátenie.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    KEJKA Pozri príspevok
    aký je rozdiel medzi znížením povinnosti a zvýšením odpočtu z hľadiska výsledného vzťahu k ŠR?
    V oboch prípadoch je to pohľadávka ako výsledok dodatočného DP DPH.
    Podľa mňa treba v oboch prípadoch podať žiadosť o vrátenie.
    Vo vzťahu k štátnemu rozpočtu v tom nie je žiaden rozdiel, ale mne to bolo na DU takto vysvetlené a takú mám aj skúsenosť. Ak sa mi zvýšil odpočet, tak mi DU vrátil sám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.