Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz

Prosím Vás, idem robiť prvýkrát súhrnný výkaz. Faktúra, na ktorej dodanie tovaru bolo v novembri, ale vyhotovená bola v decembri, tak tá faktúra sa dostane do súhrnného výkazu za december?
Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    nie tá faktúra ide do novembra ak tam máš datum dodania november tak to ide do súhrnného výkazu v novembri

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    to je zujímavé, ja som to síce ručne nerobila, ale program mi to tak dal. Bolo mi to čudné, preeto sa pýtam. Základ dane mi počíta s kurzom z predošlého dňa a DPH s kurzom z predošlého dňa vyhotovenia faktúry. To je v poriadku?
    Ďakujem

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    aj DPH je vporiadku - že s kurzom z predošlého dňa vyhotovenia faktúry? Asi preto to dáva potom do decembrového výkazu, lebo s DPH sa už zaoberá v decembri.....alebo neviem.

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    prosím Vás mám faktúru z 30.novembra. Vyhotovovala som ju
    3.decembra. Počítač mi prpočítal základ dane s kurzom
    z 29.novembra (viem to je o.k.), ale DPH mi prepočítalo s kurzom z 2.decembra. Je to O.K:?
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.