Zavrieť

Porady

Nadčasové hodiny v školstve

Prosím viete mi odpovedať?
Mám nadčasovú hodinu v piatok, ale naša škola má celý deň Deň otvorených dverí. Som počas tretej hodiny so žiakmi v škole, ale nie na vyučovacej hodine v 7.B.
Mám mať zaplatenú nadčasovú hodinu?
Ďakujem
Máte podobné skúsenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Bajanka Pozri príspevok
    Prosím viete mi odpovedať?
    Mám nadčasovú hodinu v piatok, ale naša škola má celý deň Deň otvorených dverí. Som počas tretej hodiny so žiakmi v škole, ale nie na vyučovacej hodine v 7.B.
    Mám mať zaplatenú nadčasovú hodinu?
    Ďakujem
    Máte podobné skúsenosti?
    Zdravim,

    praca nadcas vznika:
    a) z priamej cinnosti - teda hodiny nad ramec uvazku, aby bola uznana, musi byt hodina riadne oducena
    b) z nepriamej cinnosti - ucast na roznych akciach, vylety, kurzy a pod. v tomto pripade praca nadcas vznika az nad ramec tyzdenneho pracovneho casu

    V uvedenom pripade nie je urcena nadcasova hodina riadne oducena, praca nadcas teda nevznika. Si zo ziakmi v ramci nepriamej cinnosti a pocas pracovnej doby, takze ani z nepriamej cinnosti praca nadcas nevznikne.

    Samozrejme, je tu priestor pre "pravomoci" riaditela, ak chce, moze hodinu prace nadcas vykazat. Narokovat si ju ale nemozes.

    Nadčasové hodiny v školstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.