Zavrieť

Porady

Otázočka

Potrebujem poradiť.

Keď som pozastavila živnosť 31.8.2010 a v septembri som ešte doplácala nejaké faktúry a zdravotku. Môžem si do daňového priznania zarátať aj tie náklady čo som platila v septembri, alebo len to čo som zaplatila do 31.8.2010.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Demi0 Pozri príspevok
    Potrebujem poradiť.

    Keď som pozastavila živnosť 31.8.2010 a v septembri som ešte doplácala nejaké faktúry a zdravotku. Môžem si do daňového priznania zarátať aj tie náklady čo som platila v septembri, Áno. alebo len to čo som zaplatila do 31.8.2010.

    Ďakujem
    Odpoveď v texte.

    Demi0 je offline (nepripojený) Demi0

    Demi0
    Potešujúca správa ďakujem.

    No a čo keby som niečo doplácala aj v roku 2011? mám to zdaniť, alebo to už mám nechať tak, keď v tom roku živnostník už nie som?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Úplne konkrétne:

    (8) Základ dane v zdaňovacom období, v ktorom dochádza k zrušeniu daňovníka s likvidáciou (§ 41 ods. 3) alebo v ktorom bol na daňovníka vyhlásený konkurz (§ 41 ods. 5), alebo v ktorom dochádza k skončeniu podnikania daňovníka (§ 6) alebo k skončeniu inej samostatnej zárobkovej činnosti, alebo prenájmu (§ 6), upraví daňovník, ktorý

    a) účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 alebo 14, o cenu nespotrebovaných zásob, zostatky vytvorených rezerv podľa § 20 ods. 9 písm. b), d) a e) a opravných položiek k nadobudnutému majetku, výšku záväzkov, ktorých úhrada sa považuje za daňový výdavok podľa § 19, a výšku pohľadávok, ktorých inkaso sa považuje za zdaniteľný príjem, okrem pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) prvom až piatom bode a písm. i) a o pomernú výšku nájomného, ktorá pripadá na príslušné zdaňovacie obdobie alebo jeho časť; pri ďalšom predaji nespotrebovaných zásob sa zahrnie do základu dane iba rozdiel, o ktorý prevyšuje cena, za ktorú boli nespotrebované zásoby predané, cenu nespotrebovaných zásob už zahrnutých do základu dane,

    sluzby je offline (nepripojený) sluzby

    Ing. ekonomie sluzby
    Ja by som sa chcela v tejto spojitosti tiez opytat, 31.12. 2010 konci FO zivnost, moze uhradit odvody za december do 31.12.2010. Ak ano treba tieto skorsie odvody nahlasit poistov.? dakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    netreba hlásiť, ja som tiež vždy platila tak, aby som mala celý rok uhradený k 31.12.

    sluzby je offline (nepripojený) sluzby

    Ing. ekonomie sluzby
    dakujem kejka a este by som sa opytala mozem do 31.12.2010 uz zaplatit aj dan za auto? dakujem za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.