Zavrieť

Porady

Dátum na VPD (Problém)

Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť, s akým dátumom mám vystaviť PPD alebo VPD, ak mi majiteľ firmy donesie na konci mesiaca doklad ešte zo začiatku mesiaca a ja ako poctivý účtovník vediem pokladňu denne.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    V prípade VPD ten deň, kedy zúčtuješ, tj. vyplatíš z pokladne pracovníkovi výdavok. U PPD je dôležité, ak je to tržba z ERP, musí kvôli DPH byť v mesiaci prijatia tržby, ak je to úhrada vydanej fa, tak v deň , kedy si prijala peniaze, pretože DPH je už vo faktúre. Na konci roka aj VPD vystavujem do 31.12., aj keď mi dajú doklad v januári, ale doklad bol vystavený v roku 2010. Náklady aj DPH budú tak v roku, ktorého sa týkajú. To je ale treba naháňať kolegov. :-)

    yuck je offline (nepripojený) yuck

    yuck
    Ďakujem za odpoveď. Problém je v tom, že ja s peniazmi vôbec neprichádzam do styku. Teraz mám vypísaný posledný VPD 20.12.2010 a dnes šéf doniesol bloček z dátumom 3.12.2010. Mám dať dátum vystavenia 3.12., hoci posledný má dátum vystavenia 20.12.?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    yuck Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Problém je v tom, že ja s peniazmi vôbec neprichádzam do styku. Teraz mám vypísaný posledný VPD 20.12.2010 a dnes šéf doniesol bloček z dátumom 3.12.2010. Mám dať dátum vystavenia 3.12., hoci posledný má dátum vystavenia 20.12.?

    Ja v takýchto prípadoch dátum vystavenia dávam 3.12. a na VPD je kolónka deň zaúčovania, a tam dám 21.12.

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Ja dávam dátum, kedy doklad dostanem. Dátumy vystavenia pokladničných dokladov v účtovníctve by mali ísť po sebe. Máš predsa aj nejaké číslovanie dokladov a neviem si predstaviť v pokladni doklad napr. z 21.12. s číslom 100 a potom z 3.12. č.101. :-(

    Dátum na VPD (Problém)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.