Zavrieť

Porady

Rozšírenie ŽL

Chceli by sme si rozšíriť ŽL, neviete čo k tomu potrebujeme mam na mysli aké žiadosti prípadne poplatky? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    via
    pokial viem tak tlacivo ako pri novom zivnostenskom liste, a tiez 1000,-sk kolok
    Ešte výpis z registra trestov, nie starší ako tri mesiace, poprípade podľa druhu činnosti, ktorú chcete vykonávať, potvrdenie o dbornej spôsobolosti, vykonanej praxe atď.

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Mikolajova
    Chceli by sme si rozšíriť ŽL, neviete čo k tomu potrebujeme mam na mysli aké žiadosti prípadne poplatky? Dakujem
    s poplatkom nesuhlasim. Rozsirovala som pre sro ZL a platila som 500,- kolok za kazdu cinnost - keby sa pridavalo 10 cinnosti, tak 10*500,- kolok. Tlacivo je rovnake.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    To nemyslíš vážne???
    To odkedy sú takéto vysoké poplatky. Naposledy som rozširovala živnosť v roku 2004 a stačilo mi 1000,- Sk kolok a výpis z registra trestov.

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Muška
    To nemyslíš vážne???
    To odkedy sú takéto vysoké poplatky. Naposledy som rozširovala živnosť v roku 2004 a stačilo mi 1000,- Sk kolok a výpis z registra trestov.
    rozsirovala som ZL v oktobri 2005. Ale odkedy su taketo vysoke poplatky, neviem.

    via je offline (nepripojený) via

    via
    a nemoze byt tento poplatok 500,- za kazdu zivnost pre pravnicku osobu a 1000,- sk pre fyzicku? pozerala som akurat tlacivo z netu, a tam je uvadzany stale kolok 1000,-sk - FO

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Via, až teraz som si všimla, že Aknazuz píše pre s.r.o.
    Fuj, to som si oddýchla. Podľa mňa je to , tak ako sme písali v prvých príspevkoch.

    via je offline (nepripojený) via

    via
    )) mne to doteraz nedalo tak som sa trosku hrabala po tych poplatkoch ... no dufam, ze mam spravne infosky. pisu ze aktualizacia k 1.11.2005

    via je offline (nepripojený) via

    via
    prikladam tlaciva na ziadosti, poplatok pre PO som tam uvedeny nevidela

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    mne tuto informaciu dala pani na zivnostenskom urade slovami: rozsirujete ZL o dve cinnosti, preto zaplatite 1000,- kolok.

    via je offline (nepripojený) via

    via
    volala som este teraz na ZU v Ziline ... pre FO plati poplatok 1000,-sk na zivnostensky list, cize moze tam byt uvedenych viacero zivnosti .. pre ochotu sa mi nepodarilo opytat na PO :/ ale to bude tak ako uviedla Aknazuz ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.