Zavrieť

Porady

Daň z MZ za rok 2010 - môžem zaplatiť teraz

Prosím Vás viete mi poradiť - môžem už teraz zaplatiť daň za MZ používané v rámci cestovných príkaozov ako SZČO v roku 2010 a odpočítať si tak túto sumu ešte zo základu dane za rok 2010.

Ak áno, aký konštatný symbol dávate pri platbe? 1144 alebo 1774 - je to preddavok, alebo riadne zaplatená daň.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak už poznáš sadzbu za rok 2010, tak si myslím, že nič ti v tom nebráni uhradiť daň z motorových vozidiel ešte v decembri. Zákon totiž stanovuje iba posledný možný termín splatnosti dane.

    Pri platbe dane z MV sa používa KS 1144.

    convict je offline (nepripojený) convict

    Detailista convict
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Pri platbe dane z MV sa používa KS 1144.
    1144 je preddavok. To znamena ze sa to pri podani DP zapise ako preddavok do kolonky 49?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Čo je kolónka 49?

    convict je offline (nepripojený) convict

    Detailista convict
    Kolonka 49 v DP MV - Zaplatené preddavky na daň podľa § 91 zákona

    Zaujima ma principialne to "predcasne" zaplatenie dane, pri platbe dane pouzivam KS 1744.
    Naposledy upravil convict : 30.12.10 at 16:04

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    www.drsr.sk

    <LI type=square>Zaplatenie dane z podaného daňového priznania k dani z motorových vozidiel.

    • daň z motorových vozidiel - ( miestne príslušnému správcovi dane).
      Platbu daňovník označí konštantným symbolom 1744.
    <LI type=square>Platenie preddavkov na daň z motorových vozidiel

    • Upozorňujeme platiteľov dane z motorových vozidiel, že preddavky na daň v zmysle §91 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov je potrebné platiť na účet miestne príslušného správcu dane pre daň z motorových vozidiel a platbu označiť konštantným symbolom 1144.
      Ak je platiteľom dane z motorových vozidiel organizačná zložka, ktorá nemá pridelené vlastné DIČ ani IČO, pri platení dane uvedie vo variabilnom symbole IČO svojej materskej organizácie.

    convict je offline (nepripojený) convict

    Detailista convict
    Johanka, to je jasne ale mna zaujim principialne to "predcasne" zaplatenie dane a pozity KS, teda neplatim predavky v zmysle §91 zákona č. 582/2004 Z.z ale chcem ako SZCO zaplatit dan v danom roku za ktory sa plati.

    Aj tak sa mi zda sa mi ze je to uplne jedno, dolezite je DIC vo VS na stotoznenie platby :-D

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pokiaľ viem, tak v bankovom styku už konštantné symboly nie sú povinné. Vo vzťahu k DU neviem, či sa niečo zmenilo, ale podľa ich stránky nie - stále uvádzajú aký symbol sa uvádza.
    Takže platba do 31.12. sa podľa mňa považuje za preddavok, lebo platba prebehla PRED podaním DP DMV. V DP potom túto sumu uvedieš ako preddavok a k úhrade nula.
    Ak platba prebehla s KS=1744, vyúčtovanie dane, tak potom by som to ako preddavok v DP DMV neuvádzala ako preddavok. Ponechala by som plnú sumu v riadku k úhrade. Do poznámky - neviem naspamäť, či tam taká kolonka je by som napísala dátum úhrady. Ak nie je, tak by som to nechala tak ako je - ak si uhradila na správny účet správnu sumu, správny VS, DU si to už spáruje.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Je tam okienko pomocné výpočty, kde sa dajú uviesť aj iné skutočnosti. Ja som do jedného priznania uvádza zmenu EČ, z dôvodu straty pôvodnej.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    KEJKA Pozri príspevok
    pokiaľ viem, tak v bankovom styku už konštantné symboly nie sú povinné. Vo vzťahu k DU neviem, či sa niečo zmenilo, ale podľa ich stránky nie - stále uvádzajú aký symbol sa uvádza.
    Takže platba do 31.12. sa podľa mňa považuje za preddavok, lebo platba prebehla PRED podaním DP DMV. V DP potom túto sumu uvedieš ako preddavok a k úhrade nula.
    Ak platba prebehla s KS=1744, vyúčtovanie dane, tak potom by som to ako preddavok v DP DMV neuvádzala ako preddavok. Ponechala by som plnú sumu v riadku k úhrade. Do poznámky - neviem naspamäť, či tam taká kolonka je by som napísala dátum úhrady. Ak nie je, tak by som to nechala tak ako je - ak si uhradila na správny účet správnu sumu, správny VS, DU si to už spáruje.
    Aj podanie priznania sa dalo stihnúť do 31.12. Tlačíva boli na stránke DU, a aj nové sadzby.

    Daň z MZ za rok 2010 - môžem zaplatiť teraz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.