Zavrieť

Porady

otcovstvo?

Zdravím.Potrebujem radu: moja ex priateľka má 4 mesačné dieťa a tvrdí mi že som jej otcom.mali sme súd na určenie otcovstva,kde sa matka nezúčastnila,lebo ona vraj nemusí, kde som ja priznal otcovstvo.nemám žiadne súdne rozhodnutie ani nijaký doklad o tom že malá je moja.je to pojednávanie vôbec právoplatné?teraz som sa dozvedel o jej pomere s iným mužom a tak teraz mám pochybnosti o tom či dieťa je moje.mám nejakú možnosť podať návrh na súd na určenie otcovstva? alebo ako môžem postupovať? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    moncika33 Pozri príspevok
    Zdravím.Potrebujem radu: moja ex priateľka má 4 mesačné dieťa a tvrdí mi že som jej otcom.mali sme súd na určenie otcovstva,kde sa matka nezúčastnila,lebo ona vraj nemusí, kde som ja priznal otcovstvo.nemám žiadne súdne rozhodnutie ani nijaký doklad o tom že malá je moja.je to pojednávanie vôbec právoplatné?teraz som sa dozvedel o jej pomere s iným mužom a tak teraz mám pochybnosti o tom či dieťa je moje.mám nejakú možnosť podať návrh na súd na určenie otcovstva? alebo ako môžem postupovať? ďakujem
    To vyzerá ako incest.
    marjankaj Pozri príspevok
    To vyzerá ako incest.
    ak mi nevies poradit tak radsej nepis nic.a mimochodom je to sestrin nick,ak potrebujes vysvetlenie

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    moncika33 Pozri príspevok
    ak mi nevies poradit tak radsej nepis nic.a mimochodom je to sestrin nick,ak potrebujes vysvetlenie
    No ak tvoja expriateľka má dieťa a ty si jej otcom(otcom expriateľky?) Ak by si myslel toho dieťaťa tak by si napísal "jeho otcom" Takže nabudúce píš zrozumiteľne.

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    Zaujíma ťa pravda - či si skutočne biologickým otcom dieťaťa?

    Existuje viacero firiem, ktoré ti urobia test DNA na otcovstvo za platbu - napríklad:
    http://www.dnatest.sk/
    http://www.p-test.cz/o-testech-otcov...FQzxzAodVDJc5Q
    http://www.medgene.com/MedEu/patern/...FcS-zAodBlp_oQ
    Ak si dáš urobiť test anonymne, o čom ani ex-priateľka nemusí vedieť - zašleš vzorku dieťaťa a svoju, bude to informácia pre pokoj tvojej duše. Ak by priateľka súhlasila - pre vyjasnenie situácie - a odovzdala aj svoju vzorku, budeš mať väčšiu istotu. Ak máš záujem o oficiálne výsledky použiteľné napr. na súde - test sa urobí kontrolovane - oficiálne pre tento účel - aby bolo nespochybniteľné, kto skutočne dal vzorky.

    Ak priznáš otcovstvo, tak si otcom oficiálne - bez ohľadu na to, či si aj skutočne biologickým rodičom. Vidím, že riešiš vzťah a pochybnosti voči priateľke - keďže ju nazývaš ex i voči dieťaťu. Možno by ti test ukázal cestu... Prajem, nech sa situácia vyrieši k spokojnosti všetkých zúčastnených - hlavne dieťaťa!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.