Zavrieť

Porady

PN a materská

potrebujem poradiť. od 7/2009 do 7/2010 som platila min. odvody ako SZČO, potom mi povinnosť zanikla kvôli nízkemu príjmu. Od 7.6.2010 si dobrovoľne platím nemocenské poistenie z max. vym. základu. Od 1.10.2010 som zamestnaná,no ostala som aj DNPO. Som tehotná, na MD by som mala nastúpiť v 8/2011. Vyzerá to tak, že budem celý čas PN, ako to potom bude s výškou materskej? Stále si dobrovoľne platím nemocenské poistenie.Ďakujem za radu. Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    cenculinka Pozri príspevok
    potrebujem poradiť. od 7/2009 do 7/2010 som platila min. odvody ako SZČO, potom mi povinnosť zanikla kvôli nízkemu príjmu. Od 7.6.2010 si dobrovoľne platím nemocenské poistenie z max. vym. základu. Od 1.10.2010 som zamestnaná,no ostala som aj DNPO. Som tehotná, na MD by som mala nastúpiť v 8/2011. Vyzerá to tak, že budem celý čas PN, ako to potom bude s výškou materskej? Stále si dobrovoľne platím nemocenské poistenie.Ďakujem za radu. Jana
    pri nástupe na MD v cca jún 2011, ak ti bude trvať DNP a zamestnanie sa ti materské bude rátať zo zamestnania z obdobia 1.10.-31.12.2010 a z DNP z obdobia 7.6.2010-31.12.2010. Ale vzhladom na to, že si prihlásená na dnp z maximálneho vz a nastal u teba súbeh NPní, tak
    -v období 7.6.-30.6.2010 sa ti bude brať z DNP nie maximum, ale rozdiel cca 1084,55-359,58eur (maximum, si nepamätám presne jeho výšku platnú do 30.6.2010 mínus odvod szčo) a
    -v období 1.10.-31.12.2010 sa bude brať z DNP len rozdiel 1116,75 mínus tvoj vym.základ v tomto období zo zamestnania(berie sa samozrejme každý kalend.mesiac zvlášť).

    ak by si išla na pn, tak záleží v ktorom roku ti pn vznikne. Máš nárok na nemocenské z oboch nem.poistení, zamestnania aj dnp (dni ukončeného np szčo sa ti k dnom trvajúceho dnp prirátajú). Z DNP predpokladám už 26týž. uplynulo, takže by sa rátalo z vym.základu od začiatku poistenia 7.6.2010 do 31.12.2010 (ak vznikne pn najskôr 1.1.2011), resp. do 30.11.2010 (ak vznikne pn ešte do 31.12.2010).

    zo zamestnania, ak vznikne PN
    - najneskôr 31.12.2010, tak sa bude rátať z obdobia 1.10.-30.11.2010,
    - ak najskôr 1.1.2011 (tebe uplynie už viac ako 90dní, od začiatku tohto PP), tak sa bude rátať z obdobia 1.10-31.12.2010
    Naposledy upravil brčko : 26.12.10 at 09:05
    Ďakujem za info, ak tomu spravne rozumiem, tak PN nebude mať na materskú vplyv. Čo sa týka tých súbehov DNP a SZČO a DNP a zamestnanie, tak aj v týchto prípadoch budem mať dokopy nárok na tú "max." materskú? nerozumela som celkom, ako to je, keď tam mám súbeh poistení

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    cenculinka Pozri príspevok
    Ďakujem za info, ak tomu spravne rozumiem, tak PN nebude mať na materskú vplyv. Čo sa týka tých súbehov DNP a SZČO a DNP a zamestnanie, tak aj v týchto prípadoch budem mať dokopy nárok na tú "max." materskú? nerozumela som celkom, ako to je, keď tam mám súbeh poistení
    Nie pn nebude mať na materské vplyv. Či maximum, to by bolo treba prerátať, ale cca áno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.