Zavrieť

Porady

Check-in na prestupnom letisku

Ahojte,

chcem si kupit spiatocnu lentenku na miesto B kam sa da ist len s prestupom v mieste A. Naspat chcem ist ale uz z miesta A. To znamena ze sa na ceste spat vedome nedostavim na checkin v mieste B ale az na prestupnom letisku v mieste A. (dovod: aj ked jeden zaplateny let vynecham vychadza to cenovo podstatne lacnejsie ako dve jednosmerne letenky.)
Chcem sa spytat ci s tym ma niekto skusenost a ci nemoze byt okolo toho nejaky problem.

Dakujem,
Tomas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Aka je to letecka spolocnost?

    Neoplati sa to kupit tak, ze
    spiatocna z A--->B
    a na cestu tam jednosmerna B--->C?

    Tomaso. je offline (nepripojený) Tomaso.

    Tomaso.
    nie, neoplati. Prvy let je z Madridu do Limy a druhy je lokalny vramci Peru. (Ten sam o sebe je drahy.) Vsetko je to Iberia.
    ... ale to je jedno. Ide o to ci mi nemozu robit problem s tym ked pojdem naspat az z prestupneho letiska.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Preštuduj podmienky na letenke ,ale na 99 % Ťa na palubu nezoberú .Podľa mňa.Alebo kúp letenku zvlášť Madrid-Lima a zvlášť ten lokálny ak je tam cena nižšia ako pri jednosmernom. A potom sa na spiatočny .....
    Často to kombinujem podobne , samostatná letenka Do Bangkoku a aklimatizácia v Pattayi. Po týždni kúpim letenku z Pattaye na Ko Samui ,ale s návratom v deň odletu domov do Bangkoku. Nikdy nebol problém, Ale zase Thajsko je iná káva a civilizácia ako Peru
    PS:A NAČO SA TAM VOBEC TREPEŠ?
    Naposledy upravil pivko : 27.12.10 at 18:59

    Tomaso. je offline (nepripojený) Tomaso.

    Tomaso.
    Už som to našiel. Na webe Iberia je to schované pod "multiple routes" kde si to môžem nakombinovať. Takže vyriešené )

    ... ale aj tak si myslím že by to bolo OK. Veď na let by som mal platnú letenku a to že som sa vybodol na ten predchádzajúci by na to predsa nemalo mať vplyv.

    Tomaso. je offline (nepripojený) Tomaso.

    Tomaso.
    ... tak to tento rok bola ina haluz. Potreboval som sa dostat do Pekingu. No a najlacnejsia letenka bola Budapest - Vieden - Peking, teda s prestupom vo Viedni. Pricom keby som si kupil len tu druhu cast letu (Vieden - Peking) tak ta bola o 200 Eur drahsa ako tie dva lety spolu.
    Tak som jak pako isiel z BA 200 km do Budapesti aby som si odtial zaletel do Viedne a tam prestupil. Je to s tymi cenami chore ale je to tak.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Niekedy je v podmienkach, že musíš využiť všetky segmenty a presne v poradí, ako sú uvedené. Vynechaním jedného z nich prepadne celý zvyšok cesty.
    Pozor na to !

    Tomaso. je offline (nepripojený) Tomaso.

    Tomaso.
    ja viem, ja som si presne toto zisťoval. Chcel som vedieť či môžem prísť na let až z Viedne. Poslali mi z aeroliniek že keď sa nedostavím na let do Budapešti, tak nadobudnem status "no show passenger" a celú letenku zrušia.
    Predpokladám že toto je globálna vec a platí pre všetky aerolinky. Takže presne akopíše bodliak - pozor na to.

    Tomaso. je offline (nepripojený) Tomaso.

    Tomaso.
    to je možné, ale 99% ludí si pri kúpe letu klikne na Economy class, pokial to teda nieje služobná cesta.
    toto boli Austrian Airlines a Economy class.

    Tomaso. je offline (nepripojený) Tomaso.

    Tomaso.
    to máš pravdu, ale predpokladám že ani s eco-flex nemôžeš urobiť to že úplne zrušíš jednu časť letenky (to je ten prípad čo som popisoval na letenke BUD-VIE-PEK)
    ... môžeš si max.meniť termíny a možno osoby.
    Ale to je len môj názor, nemal som eco-flex,takže neviem s istotou.

    Viper je offline (nepripojený) Viper

    Viper
    bodliak Pozri príspevok
    Nie, nie je to globálna vec pre všetky aerolinky.
    Platí to hlavne pre lowcosty, pre letenky zakúpené na rôzne kombinácie prepravcov cez agentúry a tie najlacnejšie kategórie economy leteniek.

    Slušné aerolinky bežne ponúkajú open-jaw letenky a cena sa líši len o rozdiel letiskových poplatkov.
    Ako si to myslel ? Ked poleti BUD-VIE-PEK-VIE-BUD nemoze zacat cestu vo Viedni aj keby letel v biznis triede.Ako pisal Tomaso dostane NOSHOW a prepadne mu letenka. Nieje open jaw nieco taketo : BUD-VIE-PEK a spat HKK-VIE ?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nie, nie je to globálna vec pre všetky aerolinky.
    Platí to hlavne pre lowcosty, pre letenky zakúpené na rôzne kombinácie prepravcov cez agentúry a tie najlacnejšie kategórie economy leteniek.

    Slušné aerolinky bežne ponúkajú open-jaw letenky a cena sa líši len o rozdiel letiskových poplatkov.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Economy má tucet podkategórii. Nehovorím o business classe. (V rámci Európy nemá význam.)

    Aj na stránkach Austrianu si môžeš vybrať, či chceš letieť za 89, alebo za 119, pričom tá prvá je fixná, nemenná a tá druhá sa dá zmeniť za poplatok 60 E. Obe sú eco.
    A tretia bude eco-flex, ktorú môžeš meniť zadarmo viackrát, ale stojí 399.

    (Čísla sú približné.)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.