Zavrieť

Porady

Predaj replik znackoveho tovaru cez E-shop na SR

Ahojte poradcovia.
Ak mi budete vediet poradit budem rad.
Ako je to s nasou legislativou ak mienim predavat cinske presne repliky znackovych veci na Slovensku formou e-shopu?
Ak teda veci nepredavam pod tym ze su to original,ale naozaj pod tym ze ide o repliky.Je to mozne?Ak sa teda bavime o pravnickej osobe,alebo zivnostnikovi...Ide mi hlavne o to,ci je takyto predaj mozne na SR uskutocnit tak,aby to bolo legalne...
Za pripadne odpovede vopred dakujem

Filip
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ by si "predával" repliky značkových výrobkov (a predpokladám, že budú mať rovnaké logá ako originály) jednalo by sa o podvod, klamanie zákazníka, porušovanie ochrannej známky (označenia, loga, názvu). Tu si prečítaj: http://www.sme.sk/c/3954604/za-falos...lati-ebay.html
    a tu: http://wwww.itapa.sk/index.php?ID=1517
    A je jedno, že budeš tvrdiť, že sú to repliky - pokiaľ bude mať logo rovnaké, alebo veľmi podobné - je to podvod.

    filip007 je offline (nepripojený) filip007

    filip007
    To je jasne,preto sa zamyslam nad tym...Ci sa nejak neda obranit tym,ze veci su repliky a predava sa napodobeny tovar...
    Nadvazujuca otazka znie,da sa to nejak pravne osetrit aby to bolo legalne?
    Napr. ako sprostredkovanie tovaru?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    To je jasne,preto sa zamyslam nad tym...Ci sa nejak neda obranit tym,ze veci su repliky a predava sa napodobeny tovar...
    Nadvazujuca otazka znie,da sa to nejak pravne osetrit aby to bolo legalne?
    Podvod je vždy podvod, či už napíšeš, nakreslíš, alebo len povieš - vydávaš niečo napodobené ako skutočné. A podvod je trestný.

    filip007 je offline (nepripojený) filip007

    filip007
    misoft Pozri príspevok
    Podvod je vždy podvod, či už napíšeš, nakreslíš, alebo len povieš - vydávaš niečo napodobené ako skutočné. A podvod je trestný.
    Nepredaval by som to ako skutocne no problem je to ze napodobeny tovar nesie znamky originalu a neodlisuje sa od neho na pohlad...To je problem a som si toho vedomy.
    Kazdopadne diky za rady..jedina moznost je asi zaregstrovat firmu do ciny,kde asi nepoznaju ochranne znamky ...
    Este raz diky a sorry,ze som si nevsimol uz existujuce temy

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Registrácia firmy je jedná vec, ale predaj druhá. Registrovať si ju môžeš hoci aj na Mesiaci, ale pokiaľ budeš predávať tu, tak sa na teba v obchodnom styku vzťahujú zákony tejto republiky.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Vyroba aj akekolvek sirenie repliky je kradez a je uplne jedno, co to tam priznas alebo nie. To je ako keby si sa nas pytal, ci mozes na nete predavat kradnute autoradia s tym, ze uvedies, ze su kradnute.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Predaj replik je trestny a ide o precin porusovania autorskeho prava podla § 283 Trestneho zakona.
    Nesmies predavat repliky a to ani v pripade uvedenia ze ide len o repliku. Toto je mozne len na nekomercnej baze jednorazovo ako predaj osobnej veci s jednoznacnym oznacenim ze ide o repliku a to len prilezitostne. Ale urcite nie s umyslom dosiahnut z toho zisk.

    filip007 je offline (nepripojený) filip007

    filip007
    Dakujem za rady...Ako som tak bludil po nete natrafil som na tuto slovensk stranku s podobnou tematikou...
    Co na to poviete?Z pravneho hladiska je majitel urcite lahko napadnutelny,nie?

    memus je offline (nepripojený) memus

    memus
    filip007 Pozri príspevok
    TU je link na tu stranku : www(bodka)usa-shop(bodka)sk
    ako vies ze su tam repliky????

    filip007 je offline (nepripojený) filip007

    filip007
    Tak co,nikto sa neobetuje a nepovie svooj nazor,ci moze fungovat takato stranka s z pravneho hladiska byt ok?...

    zvalec je offline (nepripojený) zvalec

    zvalec
    Dobry den, chcem sa spytat :<br>

    Objednal som si replicu bundy RL a zadrzali mi ju na colnici stym ze <span style="font-family: sans-serif"><font size="2">mam predlozit pisomne colne vyhlasenie lebo v liste bolo toto:<br>
    </font></span><span style="font-family: sans-serif"><font size="2">Dobrý
    deň, v zasielke 26123 je tovar/bundy zn. ralph lauren/, pri ktorom mame
    podozrenie z porušenia práv duševného vlastníctva, o ktorom hovorí <br>
    nariadenie Rady (ES) č.1383/2003 a zákon č. 200/2004 Z. z. obe v platnom znení, predlozte pisomne colne vyhlasenie.<strong>
    V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na tel.c. 02/49222504 v
    pracovných dňoch v čase 7.30-15.00 hod u zástupcu vedúceho pobočky. </strong></font></span> <span style="font-family: sans-serif"><font size="2"><br>
    <br>
    Ake mam moznosti dostat dany tovar bez pokuty?<br>
    <br>
    dakujem</font></span>

    zvalec je offline (nepripojený) zvalec

    zvalec
    Dobry den, chcem sa spytat :
    Objednal som si replicu bundy RL a zadrzali mi ju na colnici stym ze mam predlozit pisomne colne vyhlasenie lebo v liste bolo toto:
    Dobrý deň, v zasielke 26123 je tovar/bundy zn. ralph lauren/, pri ktorom mame podozrenie z porušenia práv duševného vlastníctva, o ktorom hovorí
    nariadenie Rady (ES) č.1383/2003 a zákon č. 200/2004 Z. z. obe v platnom znení, predlozte pisomne colne vyhlasenie. V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na tel.c. 02/49222504 v pracovných dňoch v čase 7.30-15.00 hod u zástupcu vedúceho pobočky.


    Ake mam moznosti dostat dany tovar bez pokuty?

    dakujem
    kezeso odpovedal si si sám, volaj vedúceho pobočky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.