Zavrieť

Porady

ako zauctovat pokles ceny na trhu

ahojte, mám na Vás ešte jednu prosbu...potrebovala by som poradiť ešte ohľadom jedného účtovného prípadu. Ďakujem za pomoc.

IÚD
a) cena dosiek na trhu poklesla o 1000 eur - neviem či sa to musí účtovne zachytiť.
b) po inventúre sa zistilo, že chýbajú klince v hodnote 400 eur (norma prirodzených úbytkov je do 250 eur) .................
.................
.................
- nerozumiem na čo tie tri vybodkované miesta ??????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    [QUOTE=Ada10;1600331]ahojte, mám na Vás ešte jednu prosbu...potrebovala by som poradiť ešte ohľadom jedného účtovného prípadu. Ďakujem za pomoc.

    IÚD
    a) cena dosiek na trhu poklesla o 1000 eur - neviem či sa to musí účtovne zachytiť. Áno, malo by sa, ako 505/191 = 1000
    b) po inventúre sa zistilo, že chýbajú klince v hodnote 400 eur (norma prirodzených úbytkov je do 250 eur) ...... 501/112 = 250, 549/112 = 150
    .................
    .................
    - nerozumiem na čo tie tri vybodkované miesta ??????[/QUOTE]

    odpoveď modrou v texte

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ten pokles hodnoty - ak klesla cena predajná, tak treba opravnú položku účtovať podľa toho, či klesla PC pod úroveň skladovej ceny, alebo nie.

    ako zauctovat pokles ceny na trhu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.