Zavrieť

Porady

Mozem podat prihlasku na hlavneho kontrolora?

Chcem sa spytat, ake su poziadavky na vykon prace kontrolora obce? Su potrebne nejake kurzy, alebo skolenia, z ktorych by som mal nejaky certifikat, alebo staci uplne stredoskolske vzdelanie ako to pise v zakone a ziadne dalsie skolenia nie su potrebne? (pozn. ak mám skoncenu Obchodnu akademiu a momentalne studujem na VS, koncim Bc. mohol by som podat aj ja prihlasku na volbu kontrolora obce?)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Prihlášku si môžeš podať. Pozri si zákon 369/1990 Zb. o obecnom zriadení od § 18, aby si vedel, do čoho ideš.

    Kvalifikačným predpokladom na funkciu hlavného kontrolóra je ukončené minimálne úplné stredné vzdelanie. v § 18d je Rozsah kontrolnej činnosti. Najväčší háčik bude v tomto štádiu je :
    Na zvolenie hlavného kontrolóra je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov. To býva často o niečom inom ako o odbornosti.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zdenka131, Lubaba, miramax1, Danielle369, terezamaria, arizona
    6

    fortun21 je offline (nepripojený) fortun21

    fortun21
    Vies, moj znamy ma skoncenu VS strojnicku a je kontrolor mesta, ale on chodi pravidelne na nejake skolenia´co maju kontrolori. U nas v dedine je tiez jedna pani kontrolorka ktora ma skoncenu VS ale neviem akeho smeru a tiez chodi s nim na tie skolenia, avsak dalsi znamy, ktory ma skoncenu VS ekonomicku si podla ziadost a vyhovoval vo vsetkych podmienkach a pritom na nijake skolenie kontrolorov nechodil, tak preto sa pytam.

    fortun21 je offline (nepripojený) fortun21

    fortun21
    no ano, to mas asi svatu pravdu, ze niekedy moze byt clovek odborny a nic mu to nie je platne, pretoze niekto iny "pozna" vacsinu poslancov a dobry flek sa vzdy ujde takze pokial vravite, ze nie su potrebne ziadne skolenia ani nic podobne, tak si tu prihlasku mozem dat, dakujem velmi pekne za odpoved

    Mozem podat prihlasku na hlavneho kontrolora?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.