Zavrieť

Porady

Výpočet platu hlavného kontrolóra

V tomto roku som prebrala mzdovú agendu po kolegyni. Kto by mi vedel napísať príklad na plat hlavného kontrolóra. Pri plnom úväzku vychádza suma 23 170,-Sk. Ak ho obec zamestná na 0,1 úväzku ako sa to vypočíta a vlastne čo znamená úväzok 0,1, koľko musí kontrolór odpracovať. Viem, že je toho veľa, ale som nová a chcela by som mať všetko v poriadku. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

    Ľubica2
    Postavenie a plat HK rieši zákon 369/1990 Zb. § 18... HK je zamestnancom obce a vzťahujú sa na neho všetky práva a povinnosti ostatného vedúceho zamestnanca v zmysle zákona 552/2003 Z.z. nie však zákona 553/2003 Z.z.. K tomuto musím upozorniť, že HK je povinný podávať majetkové priznanie. Na funkciu HK sa nevzťahuje kolektívna zmluva vyššieho stupňa t.j. nemá nárok na 5 dní dovolenky naviac a jeho pracovná doba je 40 hod. týždenne. T.j. ak má úväzok 0,1 tak jeho pracovná doba je 4 hod. týždenne. Plat HK sa určí v závislosti od dĺžky pracovného času. t.j. 23200 plat x 0,1 úväzok = 2320.- Sk mesačný plat. Platia sa za neho všetky odvody do poisťovní.

    gitkap je offline (nepripojený) gitkap

    gitkap
    Z akého zákona vychádza to, že na HK sa nevzťahuje kolektívna zmluva vyššieho stupňa? HK je zamestnancom (obce) mesta a ako zamestnanec má také isté práva ako každý iný zamestnanec, akurát plat sa mu určuje násobkom podľa počtu obyvateľov a na základe úväzku. Viete mi povedať ten zákon, ktorý toto konkrétne upravuje (rozsah dĺžky pracovnej doby, vzťah ku kolektívnej zmluve atSď)?

    stefania71 je offline (nepripojený) stefania71

    stefania71
    Dobrý deň všetkým.
    Vedel by niekto poradiť s výpočtom platu HK v eurách, ako sa to zaokrúhľuje,
    či pri násobený priemernej mzdy v NH, alebo až konečná suma.
    Ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    stefania71 Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým.
    Vedel by niekto poradiť s výpočtom platu HK v eurách, ako sa to zaokrúhľuje,
    či pri násobený priemernej mzdy v NH, alebo až konečná suma.
    Ďakujem
    všetky zložky funkčného platu na 50 eurocentov pri plnom úväzku

    Výpočet platu hlavného kontrolóra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.