Zavrieť

Porady

Nulovanie účtov - depozit.

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu.
Keďže sa v rozpočtovej organizácii (ZŠ) musia ku koncu roka nulovať účty, ako by ste si účtovne poradili s niečím takýmto:
Peniaze za decembrové mzdy, zostatok z dopravy a za vzdelávacie poukazy sa previedli na školský depozit. To však nie je správne. Na depozite mali byť peniaze len za mzdy.
Ako sa s tým teraz vysporiadať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    vikina293 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu.
    Keďže sa v rozpočtovej organizácii (ZŠ) musia ku koncu roka nulovať účty, ako by ste si účtovne poradili s niečím takýmto:
    Peniaze za decembrové mzdy, zostatok z dopravy a za vzdelávacie poukazy sa previedli na školský depozit. To však nie je správne. Na depozite mali byť peniaze len za mzdy.
    Ako sa s tým teraz vysporiadať?
    V prvom rade bez dohodnutia sa so zriaďovateľom neurobte žiaden ďalší krok. Či už ide o štátne prostriedky alebo prostriedky zriaďovateľa účtuje o tom aj zriaďovateľ. Podľa mňa vy ako RO by ste to mohli zaúčtovať ako keby ste to odviedli, ponížili účty 357 alebo 354 a zriaďovateľ by to mohol zaúčtovať ako pohľadávku, ktorá nebola uhradená a previedli by ste mu to v tomto roku. V každom prípade musia vaše príjmy sadnúť so zriaďovateľom, to čo RO dal, musí aj RO vykazovať, že ich prijala, resp. nespotrebované fin. prost. vrátila, inak sa neskonsolidujete.

    Nulovanie účtov - depozit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.