Zavrieť

Porady

Prosim o radu

Dobry den chcel by som sa spytat som živnostnik , nie som platcom dph a teraz bude robene danove priznanie za rok 2010.

Som ako sprostredkovatel mam vystavene faktury v hodnote 7760 eur za rok 2010.

Poradte mi prosim vas co by bolo lepsie bud ist na ten 40% pausal co znamena ze zo sumy 7760 eur odpocitam 40% to je 3140 eur minus a ostane mi suma 4620 eur a s toho 19% dam statu.

Alebo to nespravit na 40 percentny pausal len to je problem ze mam vydajove faktury v hodnote 2300 eur .

Poradte mi prosim vas co by bolo lepsie , alebo ako by bolo lepsie to spravit .

Za kazdu odpoved som vdacny.

Učtovnicke som to este nebral len aby som vedel na co sa mam pripravit.

Vopred dakujem a s pozdravom ostavam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kolomankraslan Pozri príspevok
    Dobry den chcel by som sa spytat som živnostnik , nie som platcom dph a teraz bude robene danove priznanie za rok 2010.

    Som ako sprostredkovatel mam vystavene faktury v hodnote 7760 eur za rok 2010.

    Poradte mi prosim vas co by bolo lepsie bud ist na ten 40% pausal co znamena ze zo sumy 7760 eur odpocitam 40% to je 3140 eur minus a ostane mi suma 4620 eur a s toho 19% dam statu.

    Alebo to nespravit na 40 percentny pausal len to je problem ze mam vydajove faktury v hodnote 2300 eur .

    Poradte mi prosim vas co by bolo lepsie , alebo ako by bolo lepsie to spravit .

    Za kazdu odpoved som vdacny.

    Učtovnicke som to este nebral len aby som vedel na co sa mam pripravit.

    Vopred dakujem a s pozdravom ostavam.
    Však ty si musíš vypočítať, čo je pre teba výhodnejšie.

    Gunka je offline (nepripojený) Gunka

    Gunka
    Z príjmu si dáš 40% paušálne výdavky plus odovdy do ZP a SP a odpočítateľnú položku na daňovníka vo výške 4025,70 takže základ dane bude..... /vypočítaj si / neviem či si platíš aj SP.

    Gabca je offline (nepripojený) Gabca

    som zena :-) Gabca
    Vela podstatnych udajov v tvojej otazke chyba, ale len ak tak letmo pozeram, tak ak nechces platit dane, vyhodnejsie su pausalne vydavky 40%.
    kolomankraslan
    Gunka Pozri príspevok
    Z príjmu si dáš 40% paušálne výdavky plus odovdy do ZP a SP a odpočítateľnú položku na daňovníka vo výške 4025,70 takže základ dane bude..... /vypočítaj si / neviem či si platíš aj SP.

    Prosim ta vedel by si mi to blizsie opisat co si napisal hlavne ze odpocitatelnu polozku co to znamena a to je v sk alebo v eur?
    SP platim aj ZP
    SP 95 eur
    ZP 4 eur to preto lebo som aj zamestnany.

    SP platim od jula .

    dakujem za odpoved

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kolomankraslan Pozri príspevok
    Prosim ta vedel by si mi to blizsie opisat co si napisal hlavne ze odpocitatelnu polozku co to znamena a to je v sk alebo v eur?
    SP platim aj ZP
    SP 95 eur
    ZP 4 eur to preto lebo som aj zamestnany.

    SP platim od jula .

    dakujem za odpoved
    Pokial máš príjem aj zo zamestnania, kde si zrejme uplatňuješ nezd.časť základu dane (pre rok 2010 je to suma 4025,70€), plateniu daní z príjmu zo živnosti sa nevyhneš.

    Pri živnosti zdaňuješ len príjem zo zaplatených faktúr. K 40 % paušálnym výdavkom si pripočítaj zaplatené poistné do zdr. a sociálnej poisťovne do 31.12.2010.

    Podávaš jedno daňové priznanie (typ B), v ktorom uvedieš príjmy zo závislej činnosti-zamestnania (§ 5) a príjmy z podnikania (§6).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.