Zavrieť

Porady

Stavkovanie - danovo uznatelny vydavok?

Ahojte, mam trosku kurioznu otazku, mozem podat stavkovaci tiket na firmu? Bol by to danovo uznatelny vydavok (napadlo ma to v suvislosti s presunom zisku do buduceho roka)? Vdaka za nazory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Pokial by bolo v cinnosti firmy, ze sa zivi stavkovanim, tak snad ano. Ale ak je to normalna firma s predmetom cinnosti inym ako je stavkovanie, tak asi veeeelmi tazko.

    eoneon je offline (nepripojený) eoneon

    eoneon
    A je mozne pridat na zivnostensky list stavkovanie? Lebo doplnit by to nemal byt problem (az na ten 1000 Sk kolok :-)...

    eoneon je offline (nepripojený) eoneon

    eoneon
    Este jedna poznamka:
    Výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov su oslobodene od dane, takze je mozne, ze aj naklady na to budu mimo danovo uznatelne vydavky, je to tak, alebo predsa len nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    eoneon
    Este jedna poznamka:
    Výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov su oslobodene od dane, takze je mozne, ze aj naklady na to budu mimo danovo uznatelne vydavky, je to tak, alebo predsa len nie?
    Odpoveď máš pod číslom 2.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    eoneon
    ved ano, ale moze sa firma zivit stavkovanim? o toto mi ide, vdaka
    Ak má licenciu z MF, tak áno.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Myslim, ze licencia sa vztahuje na prevadzkovanie nejakej stavkovej kancelarie , to znamena na prijimanie stavok (a penazi) od ludi, ktori tuzia hazardovat. Este som nepocula o takej firme, ktora by mala v predmete podnikania stavkovanie. Ale treba sa informovat na ministerstve hospodarstva alebo financii, neviem, pod ktore ministerstvo spada posudzovanie zivnosti. A pravdu povediac, taka firma by asi bola permanentne v strate. Stavkove kancelarie a vobec spolocnosti, ktore prijimaju stavky maju obrovske zisky prave z toho, ze ludia do nich nosia peniaze v ufnosti na velku vyhru. Lenze prijatych penazi je vzdy nepomerne viac ako vydanych na vyhry.

    fred je offline (nepripojený) fred

    fred
    tiez by ma to zaujimalo...
    mozno by sa to dalo zahrnut pod nieco... obchodna zivnost ? vask je to investicia ne ? mozno ne ale ak ti ide len o presun zisku tak cez tu obch. ziv. by to slo ne ? kupis hocico a predas.

    fred je offline (nepripojený) fred

    fred
    o tom neviem ani ja, ale viem ze ludia si znizovali zaklad (presuvali zisk) hentak ze nakupovali zasoby

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    fred
    o tom neviem ani ja, ale viem ze ludia si znizovali zaklad (presuvali zisk) hentak ze nakupovali zasoby
    Máš stávkovanie v predmete činnosti, si Tipos alebo kasíno ?

    fred je offline (nepripojený) fred

    fred
    tipos tiez nemoze stavkovat. ta licencia MF je na to aby si mohol poskytovat taketo sluzby nie ich vyuzivat. ani nechcem vediet co to obnasa ziskat licenciu MF.. ale tu ide o to stavkovat, pravdepodobne to nejde na firmu. kedze je aj zakonom osetrene ze vynosi su uz zdanene alebo tak nejak, neviem presne, asi to plati stavkova.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    eoneon
    A je mozne pridat na zivnostensky list stavkovanie? Lebo doplnit by to nemal byt problem (az na ten 1000 Sk kolok :-)...
    a kam? do volnych, remeselnych, obchodnych alebo akych zivnosti? :-)

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak by bola kategoria spekulacnych zivnosti, tam by to snad pasovalo.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak by bola kategoria spekulacnych zivnosti, tak tam by to snad zapasovalo.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    eoneon
    Ahojte, mam trosku kurioznu otazku, mozem podat stavkovaci tiket na firmu? Bol by to danovo uznatelny vydavok (napadlo ma to v suvislosti s presunom zisku do buduceho roka)? Vdaka za nazory

    Daj tip aj nám, keď vieš,že to bude zisk budúceho roka.
    Dopraj kolegom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.