Zavrieť

Porady

daň z príjmu

Dobrý deň,

prosím, poraďte mi: pán, ktorému robím účtovníctvo vlastní servis a okrem toho bol v združení /obchod/, z ktorého 31.08.2010 vystúpil.

Z tohto združenia mu po vypočítaní jeho podielu vyšiel základ dane 34 000,- Eur. Podiel jeho nesplatených pohľadávok k 31.08.2010 je 2 000,-- Eur a podiel nesplatených záväzkov je 9 000,-- Eur. Všetky pohľadávky a záväzky si v účtovníctve vedie 2. účastník združenia, môj klient mu pri vystúpení a finančnom vyrovnávaní len doplatil rozdiel medzi pohľadávkami a záväzkami 7 000,-- /tak sa vyrovnali iba medzi sebou, do účtovníctva do nikde nejde - ale asi ani nemá, neviem.../

V servise mu vychádza základ dane 17 000,--.

Otázka: jeho základ dane bude v daňovom priznaní týchto 51 000,-- alebo musím od toho odpočítať záväzky a pripočítať pohľadávky? Živnosť neskončil, pokračuje v servise.

Ďakujem.
Naposledy upravil any14 : 05.01.11 at 06:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    any14 je offline (nepripojený) any14

    any14
    Prosím, prosím, poraďte mi. Je to asi jednoduché, ale neviem si rady. Potrebujem to vedieť čo najskôr. Ďakujem
    Naposledy upravil any14 : 09.01.11 at 12:14

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.