Zavrieť

Porady

PREPOJENIE ISTICOV

Caute viete mi niekto poradit , menil som istice avsak nemenil celkom rozvody takze vstup na istic faza je z hlinnikoveho kabla a potrebujem prepojit spolu 4 istice na tento jeden vstup avsak vsetky hrebene na prepojenie co som nasiel v obchodoch su medene. Myslim ze med s hlinnikom sa nemoze spajat ????ak tak ako to mam prepojit ??? aa nebude ziadny problem ked vstup do istica je z hlinnikoveho vodica a vystup by uz siel z medeneho ???dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    vyraba to vela vyrobcov, molydal, internova... v obchodoch s elektroinst. materialom to dostanes, obsahuje vysoke mnozstvo grafitu a tym odstranuje vysoky odpor pri tomto spoje.

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    Ahoj,

    da sa to riesit - ale vzdy ako docasne riesenie, treba cim skor naplanovat celkovu rekonstrukciu.
    Ale k veci, treba pozret katalogy vyrobcov, lebo uz len par ich vyrba istice zo svorkymi vhodnymi aj na Al vodic.
    Prepojovac hreben ide pod hlavicky skrutie, takze z hlinikom do kontaktu nepride, takze ho kludne pouzi.
    Ale najdolezitejsi je ten prvy bod - najst istic kam este hlinik pripojit smies.

    michalst je offline (nepripojený) michalst

    michalst
    Ahaaa .. Istice co mam tak sa vraj mozu pouzit aj na hlinnik aj na med ...ale sa mi to akosi nezda... ale ked aj raz natiahnem nove rozvody z medeneho kabla u mna ten hlinnik ide z hlavneho istica co je na chodbe v spolocnych priestoroch jedna sa o byt.Takze mozem napojit tak ze do prveho istica pojde hlavny hlinnikovy a dalej prepojim medenym hrebenom ktory dam pod hlavicku srobov ????

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    michalst Pozri príspevok
    Ahaaa .. Istice co mam tak sa vraj mozu pouzit aj na hlinnik aj na med ...ale sa mi to akosi nezda... ale ked aj raz natiahnem nove rozvody z medeneho kabla u mna ten hlinnik ide z hlavneho istica co je na chodbe v spolocnych priestoroch jedna sa o byt.Takze mozem napojit tak ze do prveho istica pojde hlavny hlinnikovy a dalej prepojim medenym hrebenom ktory dam pod hlavicku srobov ????
    Môžeš. Ale môžeš aj tak, že potiahneš od ističa v stupačke do bytu CYKY 4mm2.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    vymen aj ten privod do bytu. ked si uz tolko investoval, tak to je zanedbatelna ciastka. Prepojenie hlinik-med, na to sa dava specialna pasta, a bez pasty je to potencialny zdroj vzniku spalenia. vymenit, a potom budes mat naveky pokoj.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    ale vedel by mi niekto poradiť trojpólový spínač 16A/400V pre eletrickú rúru a sklokeramickú dosku ? Nechcem tie klasické s páčkou ale niečo alegantnejšie...a za ďalšie si potrebujem overiť či kábel CYKY 5C x2,5 je vhodný na pripojenie týchto spotrebičov.

    Ďakujem

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    to zavisi od vykonu tychto zariadeni, ja by som dal mozno aj 4ku kabel. A tieto zariadenia by mali byt na samostnanom okruhu, cize nijake zasuvky este naviac, len rura, a doska.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    fetya Pozri príspevok
    Prepojenie hlinik-med, na to sa dava specialna pasta, a bez pasty je to potencialny zdroj vzniku spalenia.
    Aká je to pasta?

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Jednoduchý spôsob prepojenia je použiť o jeden istič/vypínač viac - použiť ho ako hlavný vypínač .Hliník sa privedie na hl. vypínač a zo spodku sa prepoja ističe "hrebeňom" a vývody sú vedené z hora.
    Alebo zhotoviť prepoj z hliníkového vodiča s dostatočným prierezom.
    Zároveň je potrebné dodržať : rekonštruované zariadenie sa zhotovuje podľa teraz platných noriem.

    lachim1 je offline (nepripojený) lachim1

    spoločník lachim1
    Re: PREPOJENIE ISTICOV
    treba pozčiť Cupalové podložky .Podstata spočíva "v dvojvrstvovom
    materiali " Cu/Al .Z jednej strany je plech Cu z druhej strany Al.Okrem podložiek sa dá zohnať aj plech.Z neho vyrobiť prepojovací hreben a problem je vyriešený s minimalnymi nákladmi.
    Zadaj do googlu podločky Cu-Al alebo cupalove podložky .

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    Ludia, ale ved to nerobte zlozitejsim ako je.
    Pravda je tak, ze ak davam do istica vodic a zaroven prepojovaci hreben, kazdy je na inom mieste.
    Vodic je v strmenovej svorke, hreben pod hlavickou skrutiek na svorke - tie dva materialy sa nebudu dotykat ani nahodou. Samozrejme musime pouzit hreben typu "vydlicka" nie typ "jezko" :-)
    Na pastu rovno zabudnite, neviem o tom ze by sa smelo cosi viac menej tekute hroziace odkvapnutim pouzit na "mazanie" svoriek istica - mohlo by to poskodit mechaniku a tym samotny istic. Pasta sa pouziva do wago svoriek na spojenie AL-CU, tam nema comu ublizit.
    Cupalove podlozky existuju, ale chcem vidiet ako sa seriozne pouziju pri strmenovej svorke.

    Takze riesenia su:
    1) vymenit kabel
    2) zapojit do do istica zo svorkami vhodnymi aj na AL + hreben

    Ine provizoria by som nerobil, to uz vzdy je potom vyhodnejsie menit aj kabel

    A este raz upozornujem, ten Al vodic treba brat len ako docasnu zalezitost a uz teraz planovat jeho vymenu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.