Zavrieť

Porady

VYRADENIE MAJETKU V ROZPOČTOVKE

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu, ako môžem vyradiť majetok z evidencie, keď časť sa bude likvidovať ekologicky, niečo si chcú zamestnanci zobrať (skrinky, PC) ako to formálne zabezpečiť? A ako zaúčtovať? V prípade odkúpenia vyraďovaného majetku, akú cenu použiť? Napr. hodnota PC je nulová, sú to staré počítače...
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Kaja.K
    Ahojte, chcela by som poprosiť o radu, ako môžem vyradiť majetok z evidencie, keď časť sa bude likvidovať ekologicky, niečo si chcú zamestnanci zobrať (skrinky, PC) ako to formálne zabezpečiť? A ako zaúčtovať? V prípade odkúpenia vyraďovaného majetku, akú cenu použiť? Napr. hodnota PC je nulová, sú to staré počítače...
    Ďakujem!
    podla mna by ste mali mat postup spracovany v smernici na zaradenie a vyradenie hmotneho majetku. V prvom rade je potrebne na zaklade prikazu riaditela vykonat inventarizaciu majetku bud k 31.12. 2005 alebo mimoriadnu k inemu datumu. Na zaklade tejto inventarizacie urcit majetok, ktory je neupotrebitelny, neopravitelny, nadbytocny ... atd. Samozrejme by to mala robit majetkova, resp. inventarizacna komisia. Potom treba na kazdy vyrad. majetok urobit vyradovaci protokol, v ktorom je uvedeny dovod i datum vyradenia, sposob likvidacie, v pripade predaja -predajna cena, ktoru bud urci komisia alebo riaditel, skratka nejaky opravneny nadriadeny ... (u nas to muselo byt schvalene krajskym uradom). Vzor vyradovacieho protokolu je niekde na porade prilepeny, tiez je mozne, ze Vas soft nieco podobne tlaci (neviem, aky pouzivate). Skusim ten vzor pohladat a prilepit link.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    skus tento link:

    http://www.porada.sk/showthread.php?t=6054


    este by som dodala, ze v pripade ak budete nieco odovzdavat do zbernych surovin, je vhodne k prislusnemu vyradovaciemu protokolu prilozit potvrdenie zo zbernych surovin, ze to prevzali. Podobne ak sa jedna o neopravitelnu vec, potvrdenie od firmy, ze sa to neda opravit, resp. ze oprava je nerentabilna (cena opravy vyssia ako vyradovane zariadenie a pod). No a zaverom by mal byt Inventarizacny zaznam, ktory hovori o tom, v ktorych dnoch sa konala inventarizacia, zlozenie inventarizacnej komisie .... atd.

    Dufam, ze som pomohla, ak ma este nieco napadne, tak pridam

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Kaja.K
    Velmi pekne dakujem, pomohlo mi to!!!!! Prajem uspesny tyzden, papa!
    to ma velmi tesi

    VYRADENIE MAJETKU V ROZPOČTOVKE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.