Zavrieť

Porady

Interiérové dvere

Zdravím poradákov, mám menší problém, otvory na interiérové dvere mám väčšie ako je typický rozmer, moje otvory sú cca 215-217cm na výšku. Budem si musieť dať všetky dvere dať vyrobiť na mieru alebo sa to dá nejako urobiť, znížením hornej časti zárubne?dakujem za dobrú radu, ktorá mi ušetrí peniaze
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    radek666 je offline (nepripojený) radek666

    radek666
    petosc Pozri príspevok
    Zdravím poradákov, mám menší problém, otvory na interiérové dvere mám väčšie ako je typický rozmer, moje otvory sú cca 215-217cm na výšku. Budem si musieť dať všetky dvere dať vyrobiť na mieru alebo sa to dá nejako urobiť, znížením hornej časti zárubne?dakujem za dobrú radu, ktorá mi ušetrí peniaze
    sadrokartonom sa to sá dorobit. štandart stavebného otvoru na obložkové dvere je tuším 202cm od čistej podlahy.

    petosc je offline (nepripojený) petosc

    petosc
    radek666 Pozri príspevok
    sadrokartonom sa to sá dorobit. štandart stavebného otvoru na obložkové dvere je tuším 202cm od čistej podlahy.
    a ked sa to dorobý sádrok. nebude praskať v spojoch? vieš ked dvere stále otváraš, búcha sa a podobne..., nedala by sa vyrobiť širšia zárubna hore?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mal som rovnaký problém s otvorom na dvere. Mne tam lietalo 7,5 cm. Riešil som to tak, že osadil som jednu stranu obložkových zárubní, vypodložil stred a z druhej strany som vsunul porfix šírky 7 cm. Potom s montažnou penou som vyplnil medzeru. Po zaschnutí peny som osadil druhú stranu obložkových zárubní. A nakoniec bolo vidieť iba cca 4-5 cm porfixu, čo som zapucoval.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 05.01.11 at 17:46

    petosc je offline (nepripojený) petosc

    petosc
    no dobre, skúsim to nejako povedať majstrom nech niečo poriešia. Dakujem aj za daľšie návrhy ako to spraviť

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Dosť častý problém na stavbách. Ja som to riešil tak, že som na preklad odspodu nalepil ytong potrebnej hrúbky a zároveň hmoždinkami a skrutkami poistil. Potom som to presieťkoval. Tiež som mal 217cm.
    Dá sa to aj dverami na mieru, ale to je dosť drahé.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Dajú sa kúpiť dvere na výšku 210 cm,pravdepodobne tak bolo v projekte uvažované.Je to už bežné aj na Slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.