Zavrieť

Porady

JÚ - príspevok na podnikanie

ahojte poraďáci,
od 1.1.2011 mám založenú živnosť a budem si sama viesť JÚ, môžete mi prosím poradiť ako zaúčtovať poplatok za založenie živnosti v minulom roku a ako budem účtovať príspevok na podnikanie od UPSVAR ktorý mi na účet prišiel 29.12.2010 (na úrade mi vraveli že by sa to malo účtovať postupne ako budem nakupovať z toho veci aby to neovplyvnilo daň). A takisto neviem či je teraz potrebné podávať do marca 2011 daňové kvôli tomu príspevku lebo inak som bola celý rok nezamestnaná,čiže bez príjmu.
Prosím Vás o pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    sedi Pozri príspevok
    ahojte poraďáci,
    od 1.1.2011 mám založenú živnosť a budem si sama viesť JÚ, môžete mi prosím poradiť ako zaúčtovať poplatok za založenie živnosti v minulom roku a ako budem účtovať príspevok na podnikanie od UPSVAR ktorý mi na účet prišiel 29.12.2010 (na úrade mi vraveli že by sa to malo účtovať postupne ako budem nakupovať z toho veci aby to neovplyvnilo daň). A takisto neviem či je teraz potrebné podávať do marca 2011 daňové kvôli tomu príspevku lebo inak som bola celý rok nezamestnaná,čiže bez príjmu.
    Prosím Vás o pomoc
    Aj tu máš, napr.:
    http://www.porada.sk/t136509-uctovan...svar-v-ju.html
    http://www.porada.sk/t70172-p2-dotacia-z-upsvar.html

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Danielle369, terezamaria, zdenka131, Anja111, Dana1, Tamila, Zdenka175
    7

    sedi je offline (nepripojený) sedi

    sedi
    Snažím sa to všetko študovať ale som z toho úplne mimo, zatiaľ som sa nikde nedočítala o tom ako ovplyvní JÚ to že príspevok som dostala pred začatím živnosti, a takisto vôbec netuším ako zaúčtovať poplatok za zriadenie živnosti. Je tu niekto kto si s tým vie rady?

    sedi je offline (nepripojený) sedi

    sedi
    ďakujem za odkaz, už mi je to jasnejšie ale stále netuším či nenastáva problém s tým že dotácia bola na účet prijatá 29.12. a živnosť beží až od 1.1. a takisto poplatok za zriadenie živnosti zaplatený v decembri môžem kľudne účtovať v januári?akurát že vôbec netuším aký je to výdavok :/

    JÚ - príspevok na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.