Zavrieť

Porady

Student a ZL

Ake su vyhody studenta strednej a vysokej skoly, ktorý chce mat zivnostensky list/zivnost?
A nejake nevyhody, popripade ked chce niekde popritom brigadovat?
Co vsetko treba dodat a vybavit?

Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    jostoga Pozri príspevok
    Ake su vyhody studenta strednej a vysokej skoly, ktorý chce mat zivnostensky list/zivnost? Žiadne, po otvorení živnosti si povinný sa zaregistrovať na ZP a platiť odvody vo výške 46,06 € mesačne. Tiež nezabúdaj na registráciu na DU, kvôli DIČ
    A nejake nevyhody, popripade ked chce niekde popritom brigadovat? Dá sa aj pracovať popri živnosti, aj brigádovať.
    Co vsetko treba dodat a vybavit? Ak chceš živnosť, ideš na obvodný úrad v mieste bydliska odbor živnostenské podnikanie a požiadaš si o živnosť, samozrejme jedna stojí 5 € tak treba mať dostatočný počet kolkov pri sebe a vedieť v čom chceš podnikať.

    Ďakujem za odpovede
    V texte .Tu si nájdeš zoznam živností, Zoznam odporúčaných voľných živností a ich bližšie obsahové vymedzenie (658,7 kB)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kejka,
    tie témy sú super, ale trošku sa to zmenilo teraz od 1.1.2011 takže nebudú tam všetky údaje aktuálne.

    Abbotik je offline (nepripojený) Abbotik

    Abbotik
    Prijemny dobry vecer, ja mam podobny problem, momentalne som zamestnany na trvaly pracovny pomer, som denny student a v blyzkej dobe planujem otvorit aj zivnost...na mne podla vsetkeho stat zarobi tri krat...no co uz taka je legislativa

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Abbotik Pozri príspevok
    Prijemny dobry vecer, ja mam podobny problem, momentalne som zamestnany na trvaly pracovny pomer, som denny student a v blyzkej dobe planujem otvorit aj zivnost...na mne podla vsetkeho stat zarobi tri krat...no co uz taka je legislativa
    ako ?

    Novakjan je offline (nepripojený) Novakjan

    Novakjan
    Dobry den, to, ze denny VS student plati mesacne odvody do zdravotnej poistovne, ked ma otvorenu zivnost je aktualna novinka od 1.1.2011 ?
    Lebo doteraz (mozno aj stale) to bolo tak, ze za neho plati poistne stat, resp. poplatok, ktory ma doplatit sa dozvie na rocnom zuctovani v zdravotnej poistovni. Takto mi to povedali 2 nezavisle uradnicky v 2 zdravotnych poistovniach. Je to aj moj priprad, preto ma to celkom zaujima. Dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Novakjan Pozri príspevok
    Dobry den, to, ze denny VS student plati mesacne odvody do zdravotnej poistovne, ked ma otvorenu zivnost je aktualna novinka od 1.1.2011 ?
    Lebo doteraz (mozno aj stale) to bolo tak, ze za neho plati poistne stat, resp. poplatok, ktory ma doplatit sa dozvie na rocnom zuctovani v zdravotnej poistovni. Takto mi to povedali 2 nezavisle uradnicky v 2 zdravotnych poistovniach. Je to aj moj priprad, preto ma to celkom zaujima. Dakujem
    žiadne zmeny v tomto nenastali. Ak je študent súčasne SZČO, musí sa prihlásiť v zdr. poisťovni ako SZČO. V prvom roku podnikania si môže určiť vymeriavací základ nula - preddavky na zdr.poistenie neplatí, platitelom poistného je za neho štát. Do 31.3. nasl. kal. roka podá RZZP, ak jeho vymer.základ z podnikania nepresiahne vymer.základ platitela štátu, žiadne nedoplatky na zdr.poistení mu nevzniknú. Po podaní RZZP však platí preddavky na zdr. poistenie (ak mu vyjdu z RZZP) nie v min. výške ako ostatní SZČO, ale vo výške jeho vymer.základu. Na ďalší rok podá znovu RZZP, ak jeho príjem neprekročí VZ platitela štátu, ZP mu preplatok z RZZP vráti.
    Ak je študent zamestnancom na prac.zmluvu, platí preddavky z tohto príjmu. Pri podaní RZZP sa spočítavajú príjmy z podnikania a zo zamestnania.

    Pozri túto tému

    http://www.porada.sk/t155540-zmeny-v...-1-2011-a.html
    Naposledy upravil veronikasad : 09.01.11 at 14:11

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.