Zavrieť

Porady

prosim poradiť vyplniť DP z motorových vozidiel.

riadok č. 8 základná daň, r.č. 9 znížená daň t.j. zníženie sadzby za Euro 2.3,4, ? riadok trinásť ak je auto Euro 2,3,alebo 4 tak dať tú sadzbu? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Iruška Pozri príspevok
    riadok č. 8 základná daň, r.č. 9 znížená daň t.j. zníženie sadzby za Euro 2.3,4, ?
    Áno.
    riadok trinásť ak je auto Euro 2,3,alebo 4 tak dať tú sadzbu?
    r. 9 : 12 (mesiacov) x r. 10(počet mesiacov využívania MV)
    ďakujem
    ... v texte.

    bendo je offline (nepripojený) bendo

    účtovník-začiatočník bendo
    ahojte, chcem sa uistiť, ak bol preddavok na daň z MV splatný do 31.12.2010 zaplatený až 5.1.2011 môžem ho zahrnúť do celkovej sumy zaplatených preddavkov na r. 49 daň. priznania?
    Ďakujem

    mimika je offline (nepripojený) mimika

    mimika
    Prosím Vás, ak auto bolo nahlásené na DÚ 22.2.2010, tak počet mesiacov , v ktorých vozidlo podliehalo dani /riadok 10 DP/ bude 10 alebo 11?
    Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bude to 11, predpokladám, že už aj vo februári podliehalo daňovej povinnosti.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mimika Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak auto bolo nahlásené na DÚ 22.2.2010, tak počet mesiacov , v ktorých vozidlo podliehalo dani /riadok 10 DP/ bude 10 alebo 11?
    Ďakujem
    2. Otázka:
    Akým spôsobom sa vypočíta daň z motorových vozidiel v prípade, ak daňovníkovi vznikla
    alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roka 2010 ?
    Odpoveď:
    Ak daňovníkovi vznikla alebo zanikla daňová povinnosť v priebehu roka 2010, každý
    daňovník vymedzený v § 85 zákona o miestnych daniach je povinný podať daňové priznanie
    a zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového priznania (do 31.1.2011).
    Pomerná časť dane sa vypočíta ako súčin jednej dvanástiny ročnej sadzby dane a počtu aj
    začatých kalendárnych mesiacov, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.

    čiže bude to 11 mesiacov

    jbielik je offline (nepripojený) jbielik

    jbielik
    Zdraví vás, poraí mi niekto ? V sadzobníku je že by som mal zaplatiť 155,36€, má sa to zaokrúhlovať ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nie. Zaplatíš 155,36 €. Preto je to sadzobník, a má presné čísla.

    jbielik je offline (nepripojený) jbielik

    jbielik
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Nie. Zaplatíš 155,36 €. Preto je to sadzobník, a má presné čísla.
    Vďaka, to som potreboval

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    a napr. pri uzitkovom aute ma hmotnosť napr. 8000 kg a 2 nápravy tak ktoru sadzbu berim od 6 do 8t alebo od 8 do 10t ????

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podľa mňa od 6 do 8t. Keby to nebolo vrátane, tak v sadzbách by bolo od 6 do 7999,99999999999999 ton. Nie?
    Ak mám osobné auto tak vyplním len kolonku zdvihový objem motora v cm3? V papieroch je to zdvihový objem valcov?Lebo nič podobné nemožem najst.A tam mám 1998. a v cenníku je kolonka nad 1500-2000- 129,45eur
    Možem sa týmto riadit?
    Dakujem

    xamina je offline (nepripojený) xamina

    xamina
    aojte,
    mam jedno MV a neviem si rady s riadkami c. 52 a 53. dan za rok 2010 mi vysla 105,89. mam do riadku 52 vpisat rovnaku sumu alebo ziadnu? a riadok 53 bude s cislom 1 alebo 0, ked mam len jedno auto?
    dakujem za help.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    xamina Pozri príspevok
    aojte,
    mam jedno MV a neviem si rady s riadkami c. 52 a 53. dan za rok 2010 mi vysla 105,89. mam do riadku 52 vpisat rovnaku sumu alebo ziadnu? a riadok 53 bude s cislom 1 alebo 0, ked mam len jedno auto?
    dakujem za help.
    Na r.52 sa uvádza predpokladaná výška dane za rok 2011 podľa nových sadzieb.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.