Zavrieť

Porady

Auto zo zahraničia

Ahojte,

mám taký "malý" problémik. Spoločnosť, pre ktorú pracujem kúpila v Čechách nové osobné auto pre zamestnanca, ktorý ho bude vyúživať na pracovné účely. Čo sa týka DPH, viem, že si ju nemôžem odpočítať a musím ju zaplatiť. Otázka je: ako zaúčtovať kompletné obstaranie auta (mám na mysli: cenu na faktúre aj DPH). Vopred díky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    angua
    Ahojte,
    mám taký "malý" problémik. Spoločnosť, pre ktorú pracujem kúpila v Čechách nové osobné auto pre zamestnanca, ktorý ho bude vyúživať na pracovné účely. Čo sa týka DPH, viem, že si ju nemôžem odpočítať a musím ju zaplatiť. Otázka je: ako zaúčtovať kompletné obstaranie auta (mám na mysli: cenu na faktúre aj DPH). Vopred díky.
    Fa za vozidlo: 042/321
    Úhrada fa:321/221,211
    Zaradenie vozidla do používania:022/042
    Potom odpis:551/082AE

    kojur je offline (nepripojený) kojur

    kojur
    Presne tak, ako keď sa kúpi osobné auto u Nás doma. Ešte by som zacitoval z FS 5/2005 (Finančný spravodajca). " Daň z pridanej hodnoty zaplatená slovenským platiteľom dane v zahraničí - slovenský platiteľ DPH, ktorý v inom členskom štáte zaplatí daň z pridanej hodnoty, nemá nárok na jej vrátenie v tuzemsku, ale môže si uplatniť nárok na vrátenie (refundáciu) dane v tom členskom štáte, v ktorom bola zaplatená za podmienok platných v príslušnom členskom štáte. Takto zaplatená daň z pridanej hodnoty v inom členskom štáte, na ktorú nie je nárok na odpočítanie v tuzemsku, sa podľa § 19 ods. 3 písm. k) zákona považuje za daňový výdavok za predpokladu, že samotné obstaranie predmetov alebo služieb v zahraničí je uznaným daňovým výdavkom podľa § 19 zákona."
    Česká DPH sa dostáva do daňových výdavkov postupne prostredníctvom odpisov počas doby odpisovania ako súčasť obstarávacej ceny hmotného majetku.
    Naposledy upravil kojur : 02.12.05 at 14:20

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.