Zavrieť

Porady

Vypocet pomernej casti

Vie niekto prosim poradit ako je to s zaokruhlovanim pri vypocte pomernej casti dani z MV ? Priklad : auto sa zacalo pouzivat na podnikanie 16.oktobra 2010. Rocna sadzba pre dany kraj a dane vozidlo je 130.12 EUR. Dan sa teda plati za 3 mesiace. Aky je ale presny vypocet a zokruhlovanie ?

130.12/12 = 10.84333

Zaokruhli sa toto na cele eurocenty nadol t.j. 10.84 a nasledne vynasobi 3 ? Celkova dan by pri takomto vypocte bola 32,52 EUR.

Alebo sa to ma pocitat takto : 130.12/12*3 = 32,53 EUR ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    jamesbond Pozri príspevok
    Vdaka, Zita. Ale prave to vyplnam na internete a ked zadam 32,53 tak to hlasi chybu. Ked zadam 32,52 tak je to v poriadku.
    Zaokrúhľuješ na eurocent dolu...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    32,53 euro je správne . Nie je správna moja odpoveď .Dôvod som uviedla nižšie .Ospravedlňujem sa .

    Správne je predsa len 32,52 Euro .
    Naposledy upravil Zita5 : 07.01.11 at 18:33 Dôvod: Nesprávna odpoveď.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Pozri zaokrúhľovanie:

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jamesbond Pozri príspevok
    Vdaka, Zita. Ale prave to vyplnam na internete a ked zadam 32,53 tak to hlasi chybu. Ked zadam 32,52 tak je to v poriadku.
    Neviem v akom programe vypĺňate DP , ale ja mám už upgrade Alfy 2011 od firmy Kros , a mne to podľa vyplneného daňového priznania za rok 2010 v tomto programe vychádza 32,53 bez možnosti môjho zásahu, keby som chcela výpočty opravovať .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Anja111 Pozri príspevok
    Asi by ich bolo treba na to upozorniť.
    Anka, nakoniec som spravila tak, že som telefonovala do Krosu .Skutočne ak zoberiem kalkulačku, tak v programe Alfa to zaokrúhľovanie nemajú správne nastavené.Najskôr mi povedala pracovníčka do telefónu , že či mi je veľa odviesť o 0,01 eura viac na DU .Povedala som, že nie , ale bolo by dobre, aby to Alfa počítala správne v súlade so zákonom .Takže sa na to pozrú .
    Nakoniec popoludní mi telefonovali , že je tam predsa len chyba , bude opravená a ďakujú za upozornenie .A že ak chcem odviesť na DU presne , aby som si daňové priznanie vypísala rukou a správne zaokrúhlila .

    Toľko z vyjadrenia Krosu .

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    130,12 : 12 = 10,84333333 x 3 = 32,52999999 zaokrúhlene 32,52
    toto je správny výpočet.
    Vdaka, Zita. Ale prave to vyplnam na internete a ked zadam 32,53 tak to hlasi chybu. Ked zadam 32,52 tak je to v poriadku.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Zita5 Pozri príspevok
    Neviem v akom programe vypĺňate DP , ale ja mám už upgrade Alfy 2011 od firmy Kros , a mne to podľa vyplneného daňového priznania za rok 2010 v tomto programe vychádza 32,53 bez možnosti môjho zásahu, keby som chcela výpočty opravovať .
    Asi by ich bolo treba na to upozorniť.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Zita5 Pozri príspevok
    Anka, nakoniec som spravila tak, že som telefonovala do Krosu .Skutočne ak zoberiem kalkulačku, tak v programe Alfa to zaokrúhľovanie nemajú správne nastavené.Najskôr mi povedala pracovníčka do telefónu , že či mi je veľa odviesť o 0,01 eura viac na DU .Povedala som, že nie , ale bolo by dobre, aby to Alfa počítala správne v súlade so zákonom .Takže sa na to pozrú .
    Nakoniec popoludní mi telefonovali , že je tam predsa len chyba , bude opravená a ďakujú za upozornenie .A že ak chcem odviesť na DU presne , aby som si daňové priznanie vypísala rukou a správne zaokrúhlila .

    Toľko z vyjadrenia Krosu .
    Žasnem. Tá ich reakcia...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Anja111 Pozri príspevok
    Žasnem. Tá ich reakcia...
    Vlastne nápravu spravia , ale nevedela povedať kedy.Asi najbližšiu novú verziu , ale kedy to bude , neviem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.