Zavrieť

Porady

kúpenie staršieho počítača do firmy

Dobry den,

prosim Vas, chcel by som poprosit o radu. Do s.r.o. (som platitel) by som chcel kupit starsi pocitac od fyzickej osoby povedzme v hodnote 10eur.

1. Ako treba v tomto pripade postupovat?
2. Predpokladam, ze treba nejaku zmluvu medzi nami uzavriet - ale aku? klasicku kupno-predajnu?
3. Zaroven tato zmluva mi bude sluzit do uctovnictva ako vydavok (naklady)?

dakujem pekne

P.S. ak som umiestnil prispevok do onevhodnej temy, sorry.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Ja si myslím, že stačí vyhotoviť faktúru na požadovanú sumu plus DPH. Keďže je to suma pod 1700 Eur, tak to bude krátkodobý majetok.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    alicacka Pozri príspevok
    Ja si myslím, že stačí vyhotoviť faktúru na požadovanú sumu plus DPH. Keďže je to suma pod 1700 Eur, tak to bude krátkodobý majetok.
    Aká plus DPH. Tá FO nemusí byť podnikateľom ani platiteľom DPH. Prečo by mala vystaviť vôbec faktúru?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Miamia Pozri príspevok
    Dobry den,

    prosim Vas, chcel by som poprosit o radu. Do s.r.o. (som platitel) by som chcel kupit starsi pocitac od fyzickej osoby povedzme v hodnote 10eur.

    1. Ako treba v tomto pripade postupovat?
    2. Predpokladam, ze treba nejaku zmluvu medzi nami uzavriet - ale aku? klasicku kupno-predajnu? Áno
    3. Zaroven tato zmluva mi bude sluzit do uctovnictva ako vydavok (naklady)?Áno

    dakujem pekne

    P.S. ak som umiestnil prispevok do onevhodnej temy, sorry.
    Tak.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    marjankaj Pozri príspevok
    Aká plus DPH. Tá FO nemusí byť podnikateľom ani platiteľom DPH. Prečo by mala vystaviť vôbec faktúru?
    Predpokladám, že kupuje od platiteľa DPH. Preto plus DPH pri predajnej cene.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    AK ide o fyzickú osobu - nepodnikateľa, tak stačí kúpno-predajná zmluva uzavretá medzi sro a FO.

    Miamia je offline (nepripojený) Miamia

    Miamia
    super, veľmi pekne vám všetkým ďakujem.
    spravíme teda kúpno-predajnú zmluvu medzi predávajúcim (fyzická osoba nepodnikateľ) a mnou (s.r.o.). pekný večer želám

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Miamia Pozri príspevok
    Dobry den,

    prosim Vas, chcel by som poprosit o radu. Do s.r.o. (som platitel) by som chcel kupit starsi pocitac od fyzickej osoby povedzme v hodnote 10eur.

    1. Ako treba v tomto pripade postupovat?
    2. Predpokladam, ze treba nejaku zmluvu medzi nami uzavriet - ale aku? klasicku kupno-predajnu?
    3. Zaroven tato zmluva mi bude sluzit do uctovnictva ako vydavok (naklady)?

    dakujem pekne

    P.S. ak som umiestnil prispevok do onevhodnej temy, sorry.
    Pozor, pri kúpe PC od FO si kupujete len PC bez softvéru (Windows,...) nakoľko ten sa kúpiť nedá (je vlastníkom výrobcu). Právo používať softvér môžete, len na základe licencie kde sú uvedené podmienky. Väčšinou jednou z podmienok je aj neprenosnosť licencii na iné osoby spoločnosti,... Takže si pozorne prečítajte licenčnú zmluvu a jej podmienky.
    Používanie softvéru Windows bez platnej licencie je nelegálne a vystavujete sa značným postihom.
    A kupovať PC bez softveru asi pre nikoho nemá význam.

    Miamia je offline (nepripojený) Miamia

    Miamia
    doktor01 Pozri príspevok
    Pozor, pri kúpe PC od FO si kupujete len PC bez softvéru (Windows,...) nakoľko ten sa kúpiť nedá (je vlastníkom výrobcu). Právo používať softvér môžete, len na základe licencie kde sú uvedené podmienky. Väčšinou jednou z podmienok je aj neprenosnosť licencii na iné osoby spoločnosti,... Takže si pozorne prečítajte licenčnú zmluvu a jej podmienky.
    Používanie softvéru Windows bez platnej licencie je nelegálne a vystavujete sa značným postihom.
    A kupovať PC bez softveru asi pre nikoho nemá význam.
    vďaka za upozornenie, cením si to. nám však plne postačuje prázdny pc - použijeme voľne použiteľný linux debian a ďalšie bezplatné aplikácie.

    kúpenie staršieho počítača do firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.