Zavrieť

Porady

Prispevok na podnikanie 2011

Zdravim, chcela by som sa opytat, ci nastali po novom roku nejake zmeny v pridelovani prispevkov na podnikanie z UPSVaR? Myslim tym, ci je na to schvaleny rovnaky objem financii ako po minule roky, alebo to bude tento rok horsie, ci vyska prispevku ostava rovnaka a ci su podmienky prisnejsie atd.....teda aka je podla vas realna sanca ho dostat v tomto roku...dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pluptak je offline (nepripojený) pluptak

    pluptak
    Áno nastali zmeny, výška príspevku aspoň u nás ZV je vyššia, taktiež obmedzili nejaké veci napr notebook je možné kúpiť len v hodnote max 589€ aj s OS. A či je možné príspevok získať sám neviem robia z toho dosť ródeo. Teraz som videl že u nás testy urobilo 60 ľudí z 83 a z tých 60 len 7 ľudí dostalo dotáciu... Ja idem v utorok na testy tak som zvedavý...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pluptak Pozri príspevok
    Áno nastali zmeny, výška príspevku aspoň u nás ZV je vyššia, taktiež obmedzili nejaké veci napr notebook je možné kúpiť len v hodnote max 589€ aj s OS. A či je možné príspevok získať sám neviem robia z toho dosť ródeo. Teraz som videl že u nás testy urobilo 60 ľudí z 83 a z tých 60 len 7 ľudí dostalo dotáciu... Ja idem v utorok na testy tak som zvedavý...
    na základe čoho tých 7 uchádzačov vybrali ?

    Či už znovu platí - "dáš" - dostaneš ?

    pluptak je offline (nepripojený) pluptak

    pluptak
    To ešte neviem čo platí zajtra idem na testy tie predpokladám zvládnem. No a potom keď absolvujem obhajobu tak sem napíšem či som príspevok dostal a ako sa chovali aký som z toho mal pocit. Len ak príspevok nedostanem bude ma to mrzieť keď pred par rokmi ich dostal každý a dnes keď niekto chce seriozne podnikať ho nedostane... Ale aj ak ho nedostanem od podnikania ma to neodradí..

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    pluptak Pozri príspevok
    To ešte neviem čo platí zajtra idem na testy tie predpokladám zvládnem. No a potom keď absolvujem obhajobu tak sem napíšem či som príspevok dostal a ako sa chovali aký som z toho mal pocit. Len ak príspevok nedostanem bude ma to mrzieť keď pred par rokmi ich dostal každý a dnes keď niekto chce seriozne podnikať ho nedostane... Ale aj ak ho nedostanem od podnikania ma to neodradí..
    Tak držíme palce

    pluptak je offline (nepripojený) pluptak

    pluptak
    Mnooo dnes som bol na skúškach a môžem povedať že neboli ťažké tak snáď som testy úspešne urobil a môžem ísť na obhajobu. Dozviem sa to ale až v pondelok.. takže zatiaľ

    marianella je offline (nepripojený) marianella

    marianella
    ahojte. chcem sa spýtať čo je podmienkou ziskania prispevku.
    Som na materskej dovolenke a o 3 mesiace mi konči, chcela by som živnosť a získať ten prispevok na podnikanie. Je podmienka byť predtým na urade ako nezamestnana alebo je možne ho získať aj rovno po ukončení poberania rodičovskeho prispevku?
    Ešte ma zaujima, ako to funguje s predavanim značiek ako su - Abercrombie&Fitch, Prada, Armani, Diesel, Dior a podobne... potrebujem na každu značku zvlast nejake povolenie?? Kto mi ho dá?? Dodavatel??
    Dakujem

    marika. je offline (nepripojený) marika.

    marika.
    marianella Pozri príspevok
    ahojte. chcem sa spýtať čo je podmienkou ziskania prispevku.
    Som na materskej dovolenke a o 3 mesiace mi konči, chcela by som živnosť a získať ten prispevok na podnikanie. Je podmienka byť predtým na urade ako nezamestnana alebo je možne ho získať aj rovno po ukončení poberania rodičovskeho prispevku?

    Dakujem
    Takže keď chceš získať dotáciu musíš byť minimálne 3 až 4 mesiace na úrade práce, kde absolvuješ prípravu, školenie, testy, obhajobu a potom by si mala dostať živnosť a dotáciu. a s tými značkami ti neviem poradiť.

    pluptak je offline (nepripojený) pluptak

    pluptak
    Potrebuješ byť na úrade minimálne 3 mesiace. A poviem ti dnes je aspoň u nás veľmi zložité príspevok získať. Ale ak máš dosť času vyskúšaj to.

    Prispevok na podnikanie 2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.