Zavrieť

Porady

zdaňovanie cestovných náhrad

ake su prosim zmeny od 1.1.2011 a ktore cestovné nahrady sú zdaňované?
teda hlavne akým spôsobom a za aké obdobie (mes/rok)
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

pipinek Pozri príspevok
ake su prosim zmeny od 1.1.2011 a ktore cestovné nahrady sú zdaňované?
teda hlavne akým spôsobom a za aké obdobie (mes/rok)
Zdaňuje sa len vreckové na mesačnej báze.
2 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

neviete mi povedat ci sa teda zdanuju diety alebo nie
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Diety nie, len vreckové ako píše Chobot.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanna Pozri príspevok
neviete mi povedat ci sa teda zdanuju diety alebo nie
Odpoveď je v predch. príspevku. Chce to odpovede aj čítať, nie iba zadávať, a zadávať otázky.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

zuzanna Pozri príspevok
neviete mi povedat ci sa teda zdanuju diety alebo nie
Zuzana - diety je nesprávny pojem. Dietu ti môže predpísať lekár. V rámci cestovných náhrad oficiálne slovo dieta neexistuje. Hovorovo sa pre všetky cest. náhrady hovorí diety.

Takže ak hovoríme o cest. náhradách, tak sú rôzne druhy cest. náhrad:

- stravné
- vreckové (pri zahraničných cestách)
- náhrada za použitie vlastného vozidla
- náhrada za cestovné náklady
- vedľajšie cest. náhrady
- iné (nebudem rozpisovať všetky).

Z týchto všetkých zmena nastala len pri vreckovom - tam sa zaviedla daň. Ostatné náhrady sú bez zmeny.
5 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

dakujem a nehnevajte sa budem lepsie citat
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás a zároveň prosím o odpoveď. Ako je to v prípade vreckového u SZČO? Platí to ako u zamestnancov? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mondes Pozri príspevok
Zdravím Vás a zároveň prosím o odpoveď. Ako je to v prípade vreckového u SZČO? Platí to ako u zamestnancov? Ďakujem.
Áno.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Takže ak si SZČO pripočíta k stravnému vreckové, to vreckové sa zaráta do príjmu z ktorého zaplatí daň. Je to správne? Oplatí sa to vôbec? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mondes Pozri príspevok
Takže ak si SZČO pripočíta k stravnému vreckové, to vreckové sa zaráta do príjmu z ktorého zaplatí daň. Je to správne? Oplatí sa to vôbec? Ďakujem.
Daň zaplatí len z vreckového.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás môžte mi opísať presnejší postup zdaňovania vreckového u SZČO, ktorá pracuje v zahraničí? Veľmi pekne Vám ďakujem.
0 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Chobot Pozri príspevok
Zuzana - diety je nesprávny pojem. Dietu ti môže predpísať lekár. V rámci cestovných náhrad oficiálne slovo dieta neexistuje. Hovorovo sa pre všetky cest. náhrady hovorí diety.

Takže ak hovoríme o cest. náhradách, tak sú rôzne druhy cest. náhrad:

- stravné
- vreckové (pri zahraničných cestách)
- náhrada za použitie vlastného vozidla
- náhrada za cestovné náklady
- vedľajšie cest. náhrady
- iné (nebudem rozpisovať všetky).

Z týchto všetkých zmena nastala len pri vreckovom - tam sa zaviedla daň. Ostatné náhrady sú bez zmeny.

Takže ak po vycestovaní do zahraničia dostane zamestnanec vyplatené tzv. DIETY /náhrada stravného/ je potrebné mu ich zdaniť? Alebo je potrebné mu zdaniť iba preddavok na pracovnú cestu - tzv. VRECKOVÉ??????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stitch Pozri príspevok
Takže ak po vycestovaní do zahraničia dostane zamestnanec vyplatené tzv. DIETY /náhrada stravného/ je potrebné mu ich zdaniť? Alebo je potrebné mu zdaniť iba preddavok na pracovnú cestu - tzv. VRECKOVÉ??????
Nie, nemáš ani v jednom pravdu. Stravné pri PC nie je predmetom dane, a preddavok na PC nie je vreckovým. Vreckové je vyplácané až po skončení PC v jej vyúčtovaní, a len toto vreckové podlieha zdaneniu.
0 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Tweety Pozri príspevok
Nie, nemáš ani v jednom pravdu. Stravné pri PC nie je predmetom dane, a preddavok na PC nie je vreckovým. Vreckové je vyplácané až po skončení PC v jej vyúčtovaní, a len toto vreckové podlieha zdaneniu.

a teraz tomu už nerozumiem vôbec ....
manžel ako vodič dostáva diety za cesty v zahraničí. podliehajú tieto diety, ktoré mu zamestnávateľ vypláca mesiac pozadu v riadnom výplatnom termíne, od 1.1.2011 zdaneniu??????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stitch Pozri príspevok
a teraz tomu už nerozumiem vôbec ....
manžel ako vodič dostáva diety za cesty v zahraničí. podliehajú tieto diety, ktoré mu zamestnávateľ vypláca mesiac pozadu v riadnom výplatnom termíne, od 1.1.2011 zdaneniu??????
Nie, Veď som písala, že diéty nie, len vreckové. Treba čítať pozorne.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
mondes Pozri príspevok
Takže ak si SZČO pripočíta k stravnému vreckové, to vreckové sa zaráta do príjmu z ktorého zaplatí daň. Je to správne? Oplatí sa to vôbec? Ďakujem.
Vyplatiť vreckové SZČO nemá logiku: pripočíta si do príjmov a zároveň do výdavkov?

****
Táto téma ma zaujíma z technickej stránky, ak mzdárka a účtovníčka nie sú tá istá osoba:
mzdárka vypočíta mzdu za I/2011 a potom sa doklady odnesú účtovníčke, ktorá vypočíta cestovné náhrady. Z toho vyplýva, že tieto môžu byť vyplatené až v II/2011, pretože výplaty už boli za I/2011 spracované, možno už aj odvody odvedené.
A čo tak pri "igelitkároch", "ročákoch", ak cestovné náhrady sa počítajú po roku?
2 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Tweety Pozri príspevok
Nie, Veď som písala, že diéty nie, len vreckové. Treba čítať pozorne.


Ja viem, že budem vyzerať ako blbec /aj sa tak cítim/ ale potrebovala by som vysvetliť LAICKY rozdiel medzi "dietami a vreckovým".
ĎAKUJEM ......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stitch Pozri príspevok
Ja viem, že budem vyzerať ako blbec /aj sa tak cítim/ ale potrebovala by som vysvetliť LAICKY rozdiel medzi "dietami a vreckovým".
ĎAKUJEM ......
Diéty- správne stravné, ost. náklady na PC, a vreckové je len vreckové- od slova vrecko, čiže dáva sa bez akéhokoľvek dokladu z PC.
1 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Tweety Pozri príspevok
Diéty- správne stravné, ost. náklady na PC, a vreckové je len vreckové- od slova vrecko, čiže dáva sa bez akéhokoľvek dokladu z PC.

Takže "STRAVNÉ" zostáva nezdaňované?! JUCHÚUÚÚ
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Stravné nezdaňované do výšky limitu podľa predpisu.
Napr. Česko - limit 600 CZK/deň, všetko nad túto sumu je nadlimit a teda sa zdaňuje.

Doplňam: vreckové do 31.12.2010 do 40% nebolo nadlimitom.
Naposledy upravil Rozalka : 19.01.11 at 20:46
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať