Zavrieť

Porady

odpis

SZČO vykazuje predbežne základ dane 114,42€, odpisy majetku sú za rok
2010 1108,.€. Musí za rok 2010 spraviť odpis majetku, alebo nie nakoľko má nízky základ dane? Prosím o Vašu pomoc a dobrú radu.Ďakujem Magda
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Magda Pozri príspevok
SZČO vykazuje predbežne základ dane 114,42€, odpisy majetku sú za rok
2010 1108,.€. Musí za rok 2010 spraviť odpis majetku, alebo nie nakoľko má nízky základ dane? Prosím o Vašu pomoc a dobrú radu.Ďakujem Magda
Môže odpisovanie prerušiť.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Magda Pozri príspevok
SZČO vykazuje predbežne základ dane 114,42€, odpisy majetku sú za rok
2010 1108,.€. Musí za rok 2010 spraviť odpis majetku, alebo nie nakoľko má nízky základ dane? Prosím o Vašu pomoc a dobrú radu.Ďakujem Magda
ZDP
§22
(9) Daňovník môže uplatňovanie odpisov hmotného majetku prerušiť, a to len na jedno celé zdaňovacie obdobie alebo viac celých zdaňovacích období; v ďalšom zdaňovacom období daňovník pokračuje v odpisovaní tak, ako by nebolo prerušené, pričom celková doba odpisovania sa predlžuje o dobu prerušenia odpisovania. Prerušenie odpisovania nemôže uplatniť daňovník, ak uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10; v takom prípade daňovník vedie odpisy len evidenčne a o túto dobu nemôže lehotu určenú na odpisovanie hmotného majetku predĺžiť. Daňovník, s výnimkou daňovníka, ktorý uplatňuje úľavu na dani podľa § 30a a 30b, je povinný prerušiť uplatňovanie odpisov hmotného majetku v tom zdaňovacom období, v ktorom nedôjde k predĺženiu platnosti povolenia na predčasné užívanie stavby111a) alebo k predĺženiu dočasného užívania stavby na skúšobnú prevádzku, 111b) a to až do toho zdaňovacieho obdobia, v ktorom stavebný úrad107) rozhodne o ďalšom predĺžení platnosti povolenia na predčasné užívanie stavby, 111a) o ďalšom predĺžení dočasného užívania stavby na skúšobnú prevádzku111b) alebo vydá kolaudačné rozhodnutie.
4 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

Dobrý deň, chcela by som sa len utvrdiť. Ak som minulý rok tj. 2009 neuplatnila odpis majetku môžem si ho uplatniť teraz za rok 2010 nie?
Ale dva odpisy uplatniť nemôžem. Aj 2009 aj 2010?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

monnica Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa len utvrdiť. Ak som minulý rok tj. 2009 neuplatnila odpis majetku môžem si ho uplatniť teraz za rok 2010 nie?
Ale dva odpisy uplatniť nemôžem. Aj 2009 aj 2010?
Ďakujem
ÁNo na prvú, nie, nemôžeš, na druhú otázku.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Dobrý večer. Keď sa rozhodnem, že v roku 2010 neuplatním odpisy, Odpisy do peňažného denníka zaevidujem účtovne a zvýšim daňový základ v tlačive daňového priznania? Ak áno je to riadok 42? Alebo odpisy nebudem evidovať ani v peňažnom denníku, len v kartách majetku? Mýli ma to s daňovým priznaním pre PO.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Posúvam.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
katka s. Pozri príspevok
Dobrý večer. Keď sa rozhodnem, že v roku 2010 neuplatním odpisy, Odpisy do peňažného denníka zaevidujem účtovne a zvýšim daňový základ v tlačive daňového priznania? Ak áno je to riadok 42? Alebo odpisy nebudem evidovať ani v peňažnom denníku, len v kartách majetku? Mýli ma to s daňovým priznaním pre PO.
Ak prerušíte odpisovanie v roku 2010 (§22 odst.9) tak v peňažnom denníku neúčtujete o prerušených odpisoch . Prerušenie vyznačíte len na karte DM. V daňovom priznaní FO nezvyšujete DZ.
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Ešte upozorním, že ak sa jedná o leasing, odpisovanie sa prerušiť nedá...
1 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

Môžem sa ešte spýtať k tomuto odpisovaniu Ak preruším odpis na rok 2010, len na jedno auto? je to možné a ostatné budem odpisovať???? Môžem tak spraviť?
Ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

monik111 Pozri príspevok
Môžem sa ešte spýtať k tomuto odpisovaniu Ak preruším odpis na rok 2010, len na jedno auto? je to možné a ostatné budem odpisovať???? Môžem tak spraviť?
Ďakujem
Áno.
3 0
83gene 83gene

83gene je offline (nepripojený) 83gene

pripojim sa k tejto teme otazkou:

rocny odpis sa zaokruhluje podla zakona na cele eura nahor. zaokruhlovanie zostatkovej ceny sa nespomina, teda sa zostatkova cena nezaokruhluje?

dakujem
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
83gene Pozri príspevok
pripojim sa k tejto teme otazkou:
rocny odpis sa zaokruhluje podla zakona na cele eura nahor. zaokruhlovanie zostatkovej ceny sa nespomina, teda sa zostatkova cena nezaokruhluje?
pri akej príležitosti (účtovnom prípade) by si chcela zaokrúhliť zostatkovú cenu ?
0 0
83gene 83gene

83gene je offline (nepripojený) 83gene

dobry den,

prosim Vas zaokruhluje sa iba rocny odpis na euro nahor alebo aj zostatkova cena?

dakujem
0 0
83gene 83gene

83gene je offline (nepripojený) 83gene

pri vypocne rocneho odpisu pre dalsie roky
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
so zostatkovou cenou nemanipulujeme, teda ani nezaokrúhľujeme.
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

chcem si overiť jednú vec. Ak sa UO nerovnajú DO /UO sú nižšie na 4 roky, DO sú na 6 rokov/, upravujem ZD v DP?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
luciana1 Pozri príspevok
chcem si overiť jednú vec. Ak sa UO nerovnajú DO /UO sú nižšie na 4 roky, DO sú na 6 rokov/, upravujem ZD v DP?
áno;
... mne to vychádza tak, že ak UO sú na 4 roky a DO na 6 rokov, tak potom UO by mali byť vyššie...
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

bola som na tom, že v JU sa ZD neupravuje. ak áno ako to zaučtujem, mám takýto prípad prvýkrát, viem teoriu no neviem ako je to v praxi
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
luciana1 Pozri príspevok
bola som na tom, že v JU sa ZD neupravuje. ...
ospravedlňujem sa, nevšimol som si tému JU.
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

takže s tým nemusím v DP robiť nič? jednoducho účtovne majetok odpíšem za 4 roky a daňovo ho budem odpisovať 6?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať