Zavrieť

Porady

Danove priznanie - praca v CR

Ahoj, v roku 2010 som pracoval v CR 3 mesiace a teda som stale danovym rezidentom SR. Zarobok bol vyssi ako polovica nezdanitelnej casti zakladu dane. V SR som nemal cely rok ziaden prijem.

Musim podavat danove priznanie v CR aj v SR? Kde si mozem poziadat o vratenie preplatkov dane? Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    ladyrs Pozri príspevok
    Mohli by ste mi prosím poradiť? Ak bol občan SR zamestnaný celý rok 2010 v ČR, podáva DP v SR?
    Ďakujem.
    áno podáva DP v SR

    Bližšie info pozri tu:
    http://financie.etrend.sk/dane-a-odv...z-priznat.html

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Propper Pozri príspevok
    Ahoj, v roku 2010 som pracoval v CR 3 mesiace a teda som stale danovym rezidentom SR. Zarobok bol vyssi ako polovica nezdanitelnej casti zakladu dane. V SR som nemal cely rok ziaden prijem.

    Musim podavat danove priznanie v CR aj v SR? Kde si mozem poziadat o vratenie preplatkov dane? Vdaka.
    Daň zaplatenú v ČR ti slovenský DU nevráti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Propper Pozri príspevok
    Tomu rozumiem, ale neexistuje aj v CR nejaka nezdanitelna cast prijmu?
    český zákon o DzP neovládam, ale určite existuje.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    český zákon má iný spôsob výpočtu, minulý rok platilo tuším, že 20400 alebo 24000 CZK daň sa neplatila. google-český zákon Daň z príjmov, a nájdeš to tam,
    Podáš DPFO a za tri mesiace zaplatenú daň ti vrátia.
    DPFO musíš podať aj v SR.

    betka631 je offline (nepripojený) betka631

    Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac betka631
    Podľa Zákona č.586/1992 Sb. O daních z príjmu §35ba odst.1 je zľava na dani na poplatníka za zdaňovacie obdobie roka 2010 vo výške 24 840 CZK.

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    Mohli by ste mi prosím poradiť? Ak bol občan SR zamestnaný celý rok 2010 v ČR, podáva DP v SR?
    Ďakujem.

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    Ahojte,
    zamestnanec pracoval 1-3/2011 v ČR a 4-12/2011 v SR. Od českého zamestnávateľa dostal potvrdenie o príjme, o ročné zúčtovanie dane nepožiadal. Podá daňové priznanie v ČR, kde mu vrátia zaplatenú daň v Česku a následne podá daňové priznanie v SR z celosvetových príjmov. Je tento postup správny? Čo v tomto prípade tvorí prílohu DP v SR - potvrdenie o príjme od českého zamestnávateľa, alebo daňové priznanie podané v ČR?
    Ďakujem.

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    HankaH Pozri príspevok
    Ahojte,
    zamestnanec pracoval 1-3/2011 v ČR a 4-12/2011 v SR. Od českého zamestnávateľa dostal potvrdenie o príjme, o ročné zúčtovanie dane nepožiadal. Podá daňové priznanie v ČR, kde mu vrátia zaplatenú daň v Česku a následne podá daňové priznanie v SR z celosvetových príjmov. Je tento postup správny? Čo v tomto prípade tvorí prílohu DP v SR - potvrdenie o príjme od českého zamestnávateľa, alebo daňové priznanie podané v ČR?
    Ďakujem.
    ...prosím, je tento postup správny? ...

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ty mu urobíš DP typ A, stačí ti potvrdenie z ČR a od slov. zamestnávateľa....či si podá DP v ČR alebo požiada o RZD v ČR je to na ňom.....

    HankaH je offline (nepripojený) HankaH

    HankaH
    Mila123 Pozri príspevok
    ty mu urobíš DP typ A, stačí ti potvrdenie z ČR a od slov. zamestnávateľa....či si podá DP v ČR alebo požiada o RZD v ČR je to na ňom.....
    Ďakujem veľmi pekne. Takže pokiaľ mám k dispozícii potvrdenie o príjme od českého aj slovenského zamestnávateľa, môžem mu urobiť DP typ A a nemusím skúmať, či si DP v ČR podal, alebo nie?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    HankaH Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne. Takže pokiaľ mám k dispozícii potvrdenie o príjme od českého aj slovenského zamestnávateľa, môžem mu urobiť DP typ A a nemusím skúmať, či si DP v ČR podal, alebo nie?
    pred chvíľkou som robila jedno DP a postupovala som ako som ti napísala....
    zamestnancovi som vravela, nech si zistí, či mu z ČR nevedia vrátiť českú daň, pretože sa mu to oplatí....

    PeterBu je offline (nepripojený) PeterBu

    PeterBu
    Ahoj, chcem sa opýtať. V roku 2011 som pracoval v ČR od 1.1 do 3.1. a bolo mi vyplatené iba odstupné. Zaplatil som z neho daň. Celý rok som bol nezamestaný na Slovensku. Mám podať daňové priznanie?alebo nie?a ak ano tak kde?v ČR alebo SR?Ďakujem a prajem pekný deń.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.