Zavrieť

Porady

Zlá základová doska - drobiaci sa betón

Dobrý deň vážení poraďáci,
poprosila by som Vás o radu.
Na jeseň minulého roku mi jedna "renomovaná" firma z NZ robila základy + základovú dosku pod náš montovaný dom. Firma zaliala základovú dosku, avšak betón nebol dobre roztiahnutý a po jeho vyschnutí sme došli na to, že doska nie je rovná ( výškové rozdiely 4 až 7 cm - čo je na montovaný dom neprípustné !!!!) . Po reklamácii staviteľa domu nám dosku táto firma nejako zalievala so stavebným lepidlom. Ten však zamrzol a teraz sa drobí. Ešte v novembri sme na platňu naniesli penetračný náter, ale asi na 50% plochy teraz schádza dolu a betón pod ním sa drobí.
Ako máme teraz postupovať??? Očistiť dosku od prašného betónu, natrieť klébrom a nanovo napenetrovať??? Keby sme to len napenetrovali, hydroizolácia by na tom drobiacom sa betóne asi nedržala ... Aký je teda najlepší spôsob v tomto prípade???
Ďakujem za akúkoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Najlepsie je sudit sa s tou firmou - ak mate zmluvu... Mam pocit ze banda povalacov zo 4. cenovej by to urobila lepsie!

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    presne tak. Ak ste za to zaplatili a mate zmluvu a ono oddrbali robotu tak nech to opravia a samozrejme na vlastne naklady. Niektore firmy treba vychovať inač budu takuto prácu odvádzať všade.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak sa vám po prvej zime drobí betón tak by som bez pardonu žiadal urobiť nový základ domu.

    carolinka je offline (nepripojený) carolinka

    carolinka
    Nedrobí sa betón základový, ale ten čo nám dorábali navrchu, aby vyrovnali výškové rozdiely.
    Hlavný problém je však v tom, že staviame montovaný dom, ktorý je už vyrobený a uskladnený u staviteľa. Ten však má už na jar nejaké zákazky, ktoré musí začať vyrábať. Takže mu ten nás domček zavadzia v hale a potrebuje ho dostať na stavbu.
    Na margo firmy, čo nám robila základy ... tí po reklamácií nedostatkov základovej dosky prestali s nami komunikovať ... A vzhľadom na to, že neboli schopní fundovane opraviť nedostatky, ktoré spôsobili, nemám veľmi odvahu ich púšťať opätovne na stavbu. Dokedy by robili opravu "opraveného"????
    Priznám sa, že sa ni s nimi nechce veľmi ťahať po súdoch, ale na druhej strane by si táto "stavebná firma" zaslúžila riadnu príučku - nedodržali termín odovzdania stavby, nekvalitne odvedená práca a nekomunikovanie s nami.
    Skôr ma momentálne zaujíma ako nejakým vhodným spôsobom dať tú hydroizoláciu???

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ťažko vám poradím keď to nevidím.Zrejme najjednoduchšie by bolo zvetrané omrznuté časti osekať a urobiť 10-15 cm hrubú novú základovú platňu na tú starú.Pomohli by fotografie,ťažko je posudzovať beton len na základe opisu laika.

    fetya je offline (nepripojený) fetya

    fetya
    Carolinka! Ktora to bola firma? Ja tiezsa chystam na zaklady v NZ, a rozmyslam o firme. Mozes to napisat aj na privat.
    Odporučil by som všetky volne časti očistiť a na to použiť lepiace prímesy napríklad PVA,lepenie nového betonu k staremu a na to bud NAIP hydroizoláciu alebo náterovú sendvičovu.

    Zlá základová doska - drobiaci sa betón

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.