Zavrieť

Porady

Zakladova doska

kolko dni ma tuhnut zakladova doska, kym mozem zacat tahat mury
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    everel je offline (nepripojený) everel

    everel
    Betón nadobúda konečnú pevnosť po 28 dňoch. Múry môžete ťahať už za týždeň, ale nenavaľte na tú dosku palety s tehlou.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    everel Pozri príspevok


    Prave som pozeral fotky, palety su na doske po 5 dnoch, ani neviem preco sme tak dlho cakali. Asi bol vikend a cakalo sa na material. Finalny poter sme davali po roku a 3 mesiacoch a doska bola bez jedinej vlasocnice.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    everel Pozri príspevok


    to je dobre
    hej ten tyzden, by mal byt. to ze sa v jednom pripade nic nestalo este nic neznamena.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    chandler Pozri príspevok
    to je dobre
    hej ten tyzden, by mal byt. to ze sa v jednom pripade nic nestalo este nic neznamena.
    Nie 1x, 50% ludi taha mury do par dni po zaliati dosky.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    3dni polievat, potom cakat kym vyschne aby sa dalo napenetrovat, natavit pasy a mozes valit. Vychadza to 5-6 dni podla pocasia.
    PS: ja som po tyzdni od betonovania vytrepal na hornu deku 15 paliet a nic sa nestalo

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Základová doska je základ ,bez základových pásov tam sa čaká 3-4 týždne.Vy mmyslíte platňu ktorá je na základových pásoch.Tam sa môže stavať po 3 dňoch.

    jobobe je offline (nepripojený) jobobe

    Priateľ jobobe
    mendo933 Pozri príspevok
    3dni polievat, potom cakat kym vyschne aby sa dalo napenetrovat, natavit pasy a mozes valit. Vychadza to 5-6 dni podla pocasia.PS: ja som po tyzdni od betonovania vytrepal na hornu deku 15 paliet a nic sa nestalo
    Napenetrovať klasickým penetrákom alebo treba použiť nejaký špeciálny prostriedok?

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Ja som daval hydrobit, tak sa to penetrovalo asvaltovym penetrakom. Su aj ine hydroizolacie, treba postupovat podla odporucania vyrobcu

    lubluc je offline (nepripojený) lubluc

    lubluc
    Mám spravenú základovú dosku aj so základovými pásmi(robené v Auguste 2011). Pásy sú v hĺbke 70cm a ešte chcem robiť navážku 40cm. Otázka znie: musím spraviť navážku tento rok pred mrazmi, alebo to môže zostať v takomto stave aj dlhšie(2-3roky)? Dom staviam v pásme kde je nezamŕzajúca hĺbka cca 100cm. Ďakujem za odpovede.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    lubluc Pozri príspevok
    Mám spravenú základovú dosku aj so základovými pásmi(robené v Auguste 2011). Pásy sú v hĺbke 70cm a ešte chcem robiť navážku 40cm. Otázka znie: musím spraviť navážku tento rok pred mrazmi, alebo to môže zostať v takomto stave aj dlhšie(2-3roky)? Dom staviam v pásme kde je nezamŕzajúca hĺbka cca 100cm. Ďakujem za odpovede.
    lubluc ja by som to zahrnul, ked mas ostatne veci poriesene, tak by som to zahrnul

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.