Zavrieť

Porady

Spoludlžník a rozvod

Dobrý večer.Potrebujem radu ohľadom úveru(PSS).Ten sme brali s vtedy ešte manželom ,ja som vedená ako spoludĺžnik.Po dvoch rokoch splácania úveru sme sa rozviedli.Pri rozvode ex vzal dlhy na seba čo uviedol aj v návrhu na rozvod,no v rozsudku to nie je uvedené.Pojednávenie ohľadom spoločného majetku sme nemali nakoľko sme si nemali čo deliť,lebo o majetok sme prišli vďaka skvelému podnikateľovi.Chcem sa spýtať na to,či sa dá nejak spraviť aby mi nezablokovali účet v prípade,že ex nebude úver splácať.Už sa raz stalo,že exekútor zablokoval sporiaci účet a PSS žiadala vyplatiť celý úver naraz,no vtedy sa dohodol na tom,že exekútora vyplatí a on účet odblokuje.ˇUver treba splácať ešte cca 10 rokov.Nechcem stále tŕpnuť či budem mať so synom z čoho žiť.Momentálne som nezamestnaná a chcela som požiadať UPSVaR o úver na podnikanie,no mám strach,že vďaka tomu môžem prísť aj oň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pokúste sa vybaviť to s bankou, aby si tam nebola napísaná. Ak neuspeješ, musíš to riešiť súdne.

    Súd to nemal prečo písať do rozsudku, lebo tam neriešil majetkové záležitosti. Váš vzťah k úveru má majetkovú podstatu, ide o majetkové záležitosti, ktoré sa riešia pri majetkovom vyrovnaní až po rozvode.

    Spoludlžník a rozvod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.