Zavrieť

Porady

Používanie súkrom MV na služ účely-zamestnanec a povinnosti z toho vyplývajúce

Dobrý,
chcem sa spýtať prosím vo vzťahu k zmenám v roku 2011.
Ak Zamestnanec používa svoje súkromné MV na služobné účely so súhlasom zamestnávateľa, účtuje si paušál a cenu PHM, má povinnosť odvodov voči štátu? Akých? Prihlasovaciu povinnosť?
To isté zamestnávateľ za také auto - nemyslím daň z MV.
ďakujem za radu, veľa úspechov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

    pandorasbox
    ďakujem Kejka, jeden kolega mi tvrdil, že sa z toho platí odvod do ZP - skoro som pri tomto tvrdení skolabovala. Z predaja pozemkov už ano, pre istotu som si preverila túto skutočnosť. ešte raz vďaka, veľa zdaru

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zamestnanec by mal odvodovú povinnosť, ak by náhrada bola nad zákonom stanovený limit.

    pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

    pandorasbox
    z príjmov z predaja nehnuteľností vyplýva povinnosť priznania do RZZP v zmysle §8 ods. 1b) ZDP však

    pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

    pandorasbox
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Zamestnanec by mal odvodovú povinnosť, ak by náhrada bola nad zákonom stanovený limit.
    vďaka. takže to mení skutočnosť. odvodovú povinnosť do ZP? môžeš mi prosím presnejšie, akú odvodovú povinnosť a nad aký limit. ďakujem pekne. pekný večer

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    pandorasbox Pozri príspevok
    vďaka. takže to mení skutočnosť. odvodovú povinnosť do ZP? môžeš mi prosím presnejšie, akú odvodovú povinnosť a nad aký limit. ďakujem pekne. pekný večer
    Treba sa pozrieť do zákona o cestovných náhradách, aký je nárok. Ak zamestnávateľ poskytuje náhradu vo vyššej ciastke, tak z toho je povinnosť odviesť odvod do ZP.

    pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

    pandorasbox
    jaj, toto si myslel, toto viem.to už je zdaniteľný príjem ďakujem za upozornenie. pekný večer prajem

    Používanie súkrom MV na služ účely-zamestnanec a povinnosti z toho vyplývajúce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.