Zavrieť

Porady

29-rocna vdova na materskej

Prosim vas o radu. Mam 29 rokov, 2 malolete deti-11 rocneho a 20 mesacneho syna,takze som momentalne na materskej dovolenke. V marci 2010 mi nahle zomrel manzel a tak som ostala na vsetko sama. MOj mesacny prijem je takyto: vdovsky a sirotsky dochodok 190 €, rodicovsky prispevok v sume 256 € a este poberam pridavky na deti v sume 44€. Byvame v nedokoncenom dome,na ktory sme si brali uver na 20 rokov. Chcela by som vediet,ci nemam narok na nejake prispevky od statu resp.davku v hmotnej nudzi.Dakujem za odpoved.
A este jednu otazku by som mala. V pripade predaja nasho domu som povinna odlozit zdedenu ciastu po otcovi detom na vkladnu knizku? Alebo mozem ich zdedene peniaze investovat do kupy bytu a napisat byt na nich? Dakujem velmi pekne za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Fúha,
    ťažký prípad. No mne to vychádza, aby si mala nárok na dávku v hmotnej núdzi tak tvoj príjem by nemal byť vyšší ako 227,50 € mesačne.
    ( príspevok na bývanie 89,20+ príspevok na zdrav. starostlivosť 3x2€ + 17,20 na dieťa čo plní povinnú školskú dochádzku + výška dávky v hmotnej núdzi 115,10 € pre jednotlivca s 1 až 4 deťmi, )

    Za tvoj príjem sa nepovažuje 25% z vdovského , sirotského dôchodku .. čiže ráta sa príjem 142,50 € ale neviem nájsť čo s rodičovským, kedže dieťa má 20 mesiacov tak rodičovský príspevok Ti klesne na základný vo výške 190,10 € a netuším či ten je príjmom alebo nie je príjmom, lebo tu http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226 sa nič o rodičovskom nespomína. Je tam spomenutá akurát materská dávka.

    Takže ak by sa rodičovský nerátal do príjmu ( pre účely DP sa neráta ) tak by si mala podľa mňa nárok na dávku v hmotnej núdzi vo výške 85 € ale to je len moja dumka, relevantné info Ti podajú na úrade práce v mieste bydliska.
    Ale ak rodičovský príspevok je príjmom tak nárok na dávku v hmotnej núdzi nemáš.

    29-rocna vdova na materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.