Zavrieť

Porady

Fakturacia do Ciech

Dobry den, prosim o radu:
sro na Slovensku vystavila fakturu fyzickej osobe do Ciech za vytvorenie www stranky, ma byt na tejto fakture uvedena aj DPH? Musi byt tato faktura zahranicna? Vyplyvaju z toho aj nejake dalsie povinnosti pre sro, napriklad podavanie suhrnneho vykazu?
Dakujem za kazdu pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    Prima73 Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu:
    sro na Slovensku vystavila fakturu fyzickej osobe do Ciech za vytvorenie www stranky, ma byt na tejto fakture uvedena aj DPH? Musi byt tato faktura zahranicna? Vyplyvaju z toho aj nejake dalsie povinnosti pre sro, napriklad podavanie suhrnneho vykazu?
    Dakujem za kazdu pomoc.
    Sro je platitelom DPH a faktura je vystavena v eurach.
    Prosiiiim, vie mi niekto poradit?
    Naposledy upravil Prima73 : 11.01.11 at 18:33 Dôvod: doplnenie údajov

    alderonka je offline (nepripojený) alderonka

    alderonka
    ak vystavujete faktúru občanovi (bez ohľadu na to z akého štátu) vždy faktúrujete s DPH. Oslobodenie môže vzniknúť len pri intrakomunálnom dodaní platcovi DPH. Tento český občan platcom DPH nie je.

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    alderonka Pozri príspevok
    ak vystavujete faktúru občanovi (bez ohľadu na to z akého štátu) vždy faktúrujete s DPH. Oslobodenie môže vzniknúť len pri intrakomunálnom dodaní platcovi DPH. Tento český občan platcom DPH nie je.
    Dakujem velmi pekne za pomoc. A mozete mi este odpovedat, ci ta faktura ma byt zahranicna, kedze je vystavena do ciech, napriek tomu ze je vystavena v eurach?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    To je len na programe v čom vystavuješ, že či ti to zaradí medzi zahraničné, alebo bežné.

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    To je len na programe v čom vystavuješ, že či ti to zaradí medzi zahraničné, alebo bežné.
    Program si nevybera sam ci je faktura zahranicna alebo tuzemska, ja musim vybrat ci chcem pracovat v okruhu tuzemskych alebo zahranicnych faktur, pracujem v Omege. Ja si myslim, ze vsetky faktury ktore vystavim do zahranicia bez ohladu na menu v akej su vystavene by mali byt zahranicne. Ale ak sa mylim, opravte ma.

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Dobry den, chcela by som sa opytat,
    1.) ako je to ak firma nakupi tovar v krajine EU dovezie ju do SR a nasledne ju preda zo ziskom do inej krajiny EU. Fakturuje sa s DPH? Podava sa nejaky suhrnny vykaz a co vsetko treba urobit?

    2.) ako je to ak slovenska firma fakturuje nemeckej firme za prace? Vystavuje fa s DPH? Ak ano, co treba nasledne urobit? Ake povinnosti nasleduju?

    Dakujem za odpoved.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Ociviste Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa opytat,
    1.) ako je to ak firma nakupi tovar v krajine EU dovezie ju do SR a nasledne ju preda zo ziskom do inej krajiny EU. Fakturuje sa s DPH? Podava sa nejaky suhrnny vykaz a co vsetko treba urobit?

    2.) ako je to ak slovenska firma fakturuje nemeckej firme za prace? Vystavuje fa s DPH? Ak ano, co treba nasledne urobit? Ake povinnosti nasleduju?

    Dakujem za odpoved.
    1/ ak odberateľ je platiteľom DPH vo svojej krajine (ES)fakturuje sa bez DPH a tým následne je povinnosť elektronicky (inak sa nedá) zaslať SV
    2/ záleží od druhu práce.....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Ociviste Pozri príspevok
    ano, budu to stavebne prace na budove, ktora je v Nemecku
    tak si teda pozri § 15 a 16 zákona o DPH.....

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    precitala som si tie § a teraz som uplne mimo. Takze ak platca DPH urobi stavebne prace na stavbe v Nemecku a nasledne ich vyfakturuje, fakturuje ich aj s DPH?

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Ociviste Pozri príspevok
    precitala som si tie § a teraz som uplne mimo. Takze ak platca DPH urobi stavebne prace na stavbe v Nemecku a nasledne ich vyfakturuje, fakturuje ich aj s DPH?
    Prosim vie niekto pomoct, potrebujem to co najskor.

    Dakujem

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Ociviste Pozri príspevok
    Prosim vie niekto pomoct, potrebujem to co najskor.

    Dakujem
    Prosim potrebujem naozaj poradit.
    Dakujem za dosial vsetky odpovede, ale este stale som sa nedopracovala k zaveru.
    Dakujem
    Naposledy upravil Ociviste : 11.09.11 at 07:39

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.