Zavrieť

Porady

Práva a povinnosti konateľa a zároveň spol.

Ahojte!

Potrebovala by som súrne poradiť - prosím.
Ide o takýto závažný problém a to: Mám jedného známeho, ktorý je spoločníkom v s.r.o s 25% podielom a je zároveň aj konateľom firmy. Jeho spoločník so 75% podielom vymenoval za svojho "zástupcu"nejakého chlapíka bez zasadnutia valného zhromaždenia a následnej dohode obidvoch spoločníkov. Tomuto môjmu známemu spoločníkovi a konateľovi zhabal kľúče od kancelárie, auta a dal mu
výpoveď na hodinu. Samozrejme to neprijal, ale kľúče a auto musel odovzdať, pretože musel. Nehovorím pod akým tlakom. Čo má tento známy robiť, aby neporušil zákon. Podľa mňa mali mať valné zhromaždenie a tam sa mali dohodnúť o postupe a následne o vyrovnaní a vyplatení z firmy. Čo my môžte poradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    16lukasko je offline (nepripojený) 16lukasko

    16lukasko
    Myslím že pán podnikateľ so 75 percentnym podielom spravil veľmi veľa chyb.. hodinovu vypoved nemôže len tak dať.. iba zo zakonne stanovenych dôvodov.. ktore určite neboli plnené.


    fakt dobrého právnika treba nájsť..

    Práva a povinnosti konateľa a zároveň spol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.