Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    si neplatiteľ?
    kde je miesto dodania?
    Za predpokladu, že dodávateľ vystavil faktúru správne tak účtuješ s daňou

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    O akú prácu - služby ide?

    Podstatné na určenie miesta dodania....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj tak je ťažko posúdiť, či faktúra bola správne vystavená s českou DPH. Stále platí
    Za predpokladu, že dodávateľ vystavil faktúru správne, tak účtuješ s daňou.
    Kedže si platiteľom DPH v SR, tak je tu otázka samozdanenia - v prípade, že česká fa je nesprávna, aj ked ju nebudeš reklamovať, musíš samozdaniť,
    ale ak je miesto dodania v ČR určené správne v zmysle Z-DPH, tak samozdanenie sa nerobí.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podľa mňa dodávateľ to vystavil správne....

    cevik12 je offline (nepripojený) cevik12

    cevik12
    no proste ceska firma nam vystavila pracu v cechach aj s danou,no tak neviem ci to mam dat s danou ci nie a hadam je vystavena spravne...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    KEJKA Pozri príspevok
    si neplatiteľ?
    kde je miesto dodania?
    Za predpokladu, že dodávateľ vystavil faktúru správne tak účtuješ s daňou
    KEJKA Pozri príspevok
    aj tak je ťažko posúdiť, či faktúra bola správne vystavená s českou DPH. Stále platí
    Za predpokladu, že dodávateľ vystavil faktúru správne, tak účtuješ s daňou.

    Kedže si platiteľom DPH v SR, tak je tu otázka samozdanenia - v prípade, že česká fa je nesprávna, aj ked ju nebudeš reklamovať, musíš samozdaniť,
    ale ak je miesto dodania v ČR určené správne v zmysle Z-DPH, tak samozdanenie sa nerobí.
    cevik12 Pozri príspevok
    no proste ceska firma nam vystavila pracu v cechach aj s danou,no tak neviem ci to mam dat s danou ci nie a hadam je vystavena spravne...
    jedna odpoved nestačí?
    ani dve?
    tak do tretice
    dodávateľ vystavil faktúru správne, tak účtuješ s daňou.

    Kedže sme sa zhodli po upresnení zadania, že faktúra je správna - neriešiš samozdanenie, o tom bola polemika.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Prepáčte ... že sa miešam, ale ani po desiatich príspevkoch sa mi otázka nezdá zodpovedajúco vyriešená. Hlavne vinou zadávateľa, ktorý nepodal vyčerpávajúce určenie služby, podľa ktorej by bolo možné určiť miesto dodania. Napriek tomu mám názor, že faktúra mala byť vyhotovená bez dane, ako oslobodená. Vedie ma k tomu fakt, že pokiaľ tú službu nemožno identifikovať v niektorom ustanovení § 16 ... čo teda kvôli IČ SK nemožno, tak ide o plnenie v zmysle § 15, ods. 1. Či už autojeřáb nakladal tovar, ktorý sa prevezie na Slovensko, ťahal z priekopy kamión, alebo subdodávateľsky vykladal panely na stavbu, ktorú IČ SK dodávateľsky stavia pre Čecha. S českou DPH by bola správne, keby šlo o nezdaniteľnú osobu zo SR, inak len pod IČ SK a bez DPH. Faktúru by som ešte pred úhradou vrátil a žiadal prerobiť na ... prenos dane do SR a doma samozdanil. Inak hrozí, že ti ju dodaní prípadná domáca kontrola DPH.
    Naposledy upravil a_je_to : 11.01.11 at 11:35 Dôvod: doplnenie posl. vety

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    súhlasím - stále chýbajú informácie, a zadávateľ otázku podal veľmi zjednodušene, problém správnosti ani nerieši.

    ten autojeřáb som pochopila ako nájom hnuteľného majetku, ale môže to byť čokoľvek iné.
    Preto stále uvádzam, že treba riešiť aj otázku správneho vystavenia faktúry.
    zadanie bolo, či treba účtovať aj tú daň - a moja odpoveď je áno, ak faktúru nebude reklamovať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A kam zmizlo pôvodné zadanie? To je teda prístup dotazujúceho.... Snažíme sa pomôcť, a on takto....

    majkabš je offline (nepripojený) majkabš

    majkabš
    Ja by som sa chcela k podobnej téme spýtať tiež:
    Sme slovenský platca DPH a vykonávali sme práce žeriavom pre českého platcu - to by som vystavila bez dph podľa §15 ods 1, aaale, na objednávke nie je IČ DPH CZ, ale IČ DPH SK.
    Ako by som mala postupovať vystaviť faktúru s DPH 20% alebo oslobodenú a uviesť v súhrnom výkaze? Český platca tu nemá prevádzkareň.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    z toho zadania vyberám len fakt, že objednávka má ičDPH .....SK. Podľa toho treba fakturovať so slov.DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.