Zavrieť

Porady

Neuhradená faktúra a jej vymáhanie.

Prosím o radu: v apríli 2010 som vykonal prácu pre jednu firmu na základe zmluvy o dielo. Na určitú časť práce som si najal dalšieho živnostníka. Táto firma mi však do dnešného dňa neuhradila faktúru, ale najatý živnostník odo mňa vymáha peniaze, ktoré ani ja sám nemám vyplatené. Teraz mi poslal uznanie záväzku, vraj aby to mohol viesť na konci roka ako pohladávku. Ako mám postupovať? Musím mu peniaze vyplatiť, alebo mam počkať až mi ich daná firma zaplatí?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak pracu vykonal, praca bola prevzata, tak jednoznačne vyplatiť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a ty nevymáhaš?
    Môže sa stať, že ty nevymôžeš, ale zaplatiť budeš musieť aj s úrokami.

    hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

    snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    Zmluva s dodávateľom sa dala ošetriť klauzulou, že záväzok voči nemu bude uhradený do "X" dní po úhrade od investora.
    Ale tieto okolností málokomu napadnú, tak to väčšinou v zmluvách chýba, zároveň nie vždy musíš nájsť dodávateľa,ktorý s tým bude súhlasiť. V tvojom prípade si povinný za odovzdanú a prevzatú prácu zaplatiť a svoje pohľadávky si vymáhať.

    mona44 je offline (nepripojený) mona44

    mona44
    Ja vymáham tiež ale zatiaľ sa nejako nedarí. Takže vyplatiť..., aj som si myslel. Ďakujem

    Neuhradená faktúra a jej vymáhanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.