Zavrieť

Porady

Aké podklady k daňovému priznaniu FO typ A

Prajem pekný deň,
Chcem sa spýtať aké doklady potrebujem k vyplneniu daňového priznania FO typ: A ,
ak som bol v roku 2010 jeden mesiac(január) zamestnaný, potom som bol deväť mesiacov PN , dva mesiace(11, 12) som bol na čiastočnom invalidnom dôchodku a počas tých dvoch mesiacoch(11,12) som bol aj evidovaný na úrade práce a poberal som dávku v nezamestnanosti (11,12 mesiac). Vie mi niekto poradiť ?
Budem povďačný za každú radu.
S pozdravom Jozef
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jozo B Pozri príspevok
    Prajem pekný deň,
    Chcem sa spýtať aké doklady potrebujem k vyplneniu daňového priznania FO typ: A ,
    ak som bol v roku 2010 jeden mesiac(január) zamestnaný, potom som bol deväť mesiacov PN , dva mesiace(11, 12) som bol na čiastočnom invalidnom dôchodku a počas tých dvoch mesiacoch(11,12) som bol aj evidovaný na úrade práce a poberal som dávku v nezamestnanosti (11,12 mesiac). Vie mi niekto poradiť ?
    Budem povďačný za každú radu.
    S pozdravom Jozef
    Aký príjem si mal za mesiac január ? Mal si zrazenú daň ?

    Jozo B je offline (nepripojený) Jozo B

    Jozo B
    Ano mal som príjem za január a taktiž mi bol vyplatené odstupné
    za dva mesiace.
    Daň bola zrazená.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jozo B Pozri príspevok
    Ano mal som príjem za január a taktiž mi bol vyplatené odstupné
    za dva mesiace.
    Daň bola zrazená.
    Vypýtaj si od zamestnávatela potvrdenie o zdanitelnej mzde a podaj do 31.3.2011 daňové priznanie typu A.

    Do 15.2.2011 môžeš požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane aj posledného zamestnávatela. Ak je to však malá firma a ty máš vysoký preplatok dane "istejšie" je podať si sám DP.

    Inv. dôchodok, ani dávka v nezamestnanosti sa nezapočítava do príjmu (neuvádza sa v DP)

    Aké podklady k daňovému priznaniu FO typ A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.