Zavrieť

Porady

zmluva o nájme nebytového priestoru

Dobrý deň, vlastním nebytový priestor ako fyzická osoba - nepodnikateľ. Sám som živnostník a uzatvoril som zmluvu o nájme uvedeného nebytového priestoru nájomcovi - živnostníkovi nie však ako občan, ale ako živnostník bez toho, aby som mal uvedený nebyt. priestor zaradený do majetku živnosti. Nájomca neplatí, chcem podať návrh na vydanie platobného rozkazu. Obávam sa že súd to zamietne z dôvodu, že zmluvu som uzatvoril ako živnostník bez toho, že mám tento majetok zaradený do majetku živnosti. viete poradiť čo sa s tým dá urobiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    JS729 Pozri príspevok
    je to pravda,no obavam sa, že to môže použiť nájomca podla LV
    Podľa LV ťažko, pretože podľa spoločných ustanovení o zápise práv k nehnuteľnostiam Zák. 162/1995 Zb. z. o katastri nehnuteľností a o zápise vlastníckych a iných práv k nehnuteľnostiam (katastrálny zákon) , § 42 ods. 2 písm. a) ak ide o fyzickú osobu, podľa citovaného ustanovenia zákona, na LV nemá mať uvedené identifikačné číslo ale

    (2) Zmluva, verejná listina alebo iná listina obsahujú označenie
    a) účastníkov práv k nehnuteľnostiam; ak ide o fyzickú osobu, meno, priezvisko, rodné priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo a miesto trvalého pobytu, ak ide o právnickú osobu, názov, sídlo a identifikačné číslo, ak ho má pridelené, prípadne iné identifikačné údaje,
    Naposledy upravil Marína : 12.01.11 at 09:34

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    A ako sud zisti ze ho nemas zaradeny do majetku?
    Toto sud nebude zistovat. On bude zistovat iba aktivnu legitimaciu, tj, zisti ci si zivnostnik a ci mas zivnostenske opravnenie. K tomu ty mozes ako zivnostnik sam od seba ako FO teoreticky mat danu do uzivania nehnutelnost bez toho aby si ju vlastnil. A teda nehnutelnost bude len v podsuvahovej evidencii.

    zmluva o nájme nebytového priestoru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.