Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky počas celého roka?

Prosím, poradíte mi? Živnostník sa ma pýta, či si môže časť roka uplatniť paušálne výdavky a časť roka preukázateľné výdavky (t.j. viesť JU). Ja som mu povedala, že nemôže. Ale zaskočilo ma, že mi povedal, že mu iní tvrdia, že môže. Prosím Vás pekne, môžete mi poradiť, ako to je? Rieši to, prosím Vás, nejaké ustanovenie zákona o dani z príjmov? Ja to v § 6 ods. 10 ZDP nevidim :-(

Ďakujem veľmi pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    emarosl Pozri príspevok
    Prosím, poradíte mi? Živnostník sa ma pýta, či si môže časť roka uplatniť paušálne výdavky a časť roka preukázateľné výdavky (t.j. viesť JU). Ja som mu povedala, že nemôže. Ale zaskočilo ma, že mi povedal, že mu iní tvrdia, že môže. Prosím Vás pekne, môžete mi poradiť, ako to je? Rieši to, prosím Vás, nejaké ustanovenie zákona o dani z príjmov? Ja to v § 6 ods. 10 ZDP nevidim :-(

    Ďakujem veľmi pekne!
    nemôžeš mu uplatniť na časť roka paušál a na časť roka JÚ, musí sa rozhodnúť, paušál alebo JÚ a platí to na celé zdaňovacie obdobie

    emarosl je offline (nepripojený) emarosl

    emarosl
    Timka1 Pozri príspevok
    nemôžeš mu uplatniť na časť roka paušál a na časť roka JÚ, musí sa rozhodnúť, paušál alebo JÚ a platí to na celé zdaňovacie obdobie
    Ďakujem krásne! A prosím, je to aj niekde presne v zákone povedané? Ďakujem nádherne!

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Emarosl ten §6.13 si zle vysvetluješ, tento § hovorí len o možnosti použiť JU alebo PU pre príjmy podľa §6.3 a to že ich potom musí použiť celé zdaňovacie obdobie. Kejka a Timka1 majú pravdu, keď použiješ paušál tak na celé obdobie, keď si prečítaš §6.10 tak to z neho vyplýva.

    Paušálne výdavky počas celého roka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.