Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijme za rok 2010

Dobry deň,
mala by som prosbu o radu pre tych ktori sa zaoberaju mzdami, na konci roka by mala mzdarka vystavit pre zam-cov PoP za dany rok aby si mohli podať Daňové priznanie, ak je všetko v poriadku a zam-tel vyplacal mzdy ako mal je to OK vytlačim si to z PC opeč.podpišem poslem, ale ako postupovať v pripade že zam-tel nevyplacel mzdy podla vyrataných miezd a predloženého hromadného prikazu podla vypočtou mzdarky, ako mam vystaciť PoP ked nviem či a kolko zam-covi bolo vyplatené , a aj ked si to zistim tak mu vyplatil čistu mzdu, ja musim uviesť hrubu a odvody,

poradite mi?
vopred velmi pekne dakujem
Usporiadat
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
JankaVl Pozri príspevok
Dobry deň,
mala by som prosbu o radu pre tych ktori sa zaoberaju mzdami, na konci roka by mala mzdarka vystavit pre zam-cov PoP za dany rok aby si mohli podať Daňové priznanie, ak je všetko v poriadku a zam-tel vyplacal mzdy ako mal je to OK vytlačim si to z PC opeč.podpišem poslem, ale ako postupovať v pripade že zam-tel nevyplacel mzdy podla vyrataných miezd a predloženého hromadného prikazu podla vypočtou mzdarky, ako mam vystaciť PoP ked nviem či a kolko zam-covi bolo vyplatené , a aj ked si to zistim tak mu vyplatil čistu mzdu, ja musim uviesť hrubu a odvody,

poradite mi?
vopred velmi pekne dakujem
Potom mzdy vyplácal na základe čoho? Zamestnacovi sa vždy vypláca čistá mzda.
1 0
JankaVl JankaVl

JankaVl je offline (nepripojený) JankaVl

nevyplacal im mzdy vobec , teda od urciteho mesiaca, cistu mzdu neplatil, hoci mzdarka mzdy za kazdy mesiac vyratala ale konatel im to neposlal na učet a problem je v tom že ako ma vystavit to PoP ked nevie kolko im bolo vyplatene ,
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa mňa sa dáva potvrdenie podľa spracovaných miezd, nie podľa skutočne vyplatených.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Tu na porade som sa dočítala, že do potvrdenia idú skutočne vyplatené mzdy.
http://www.porada.sk/t43930-nespravn...zdan-mzde.html (príspevok od Tweety)

Možno im mzdy vyplatil v hotovosti. Máš podpísanú výplatnú listinu?
Naposledy upravil rodina1 : 12.01.11 at 14:27
4 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Idú tam iba mzdy vyplatené za rok 2010.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak zam-eľ mešká s vyplatami a nebudú vyplatené v januári 2011 mzdy za 10-12/2010, tak tieto sa do potvrdenia nedostanú?
ale RZD sa robí zo zúčtovaných miezd, áno?
Naposledy upravil KEJKA : 12.01.11 at 14:55
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

§4 Zák.o dani z príjmov
Základ dane

(1) Základ dane sa zistí ako súčet čiastkových základov dane podľa jednotlivých druhov príjmov uvedených v § 5 až 8.

(3) Príjmy zo závislej činnosti (§ 5) plynúce daňovníkovi najdlhšie do 31. januára po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa dosiahli, sú súčasťou základu dane za toto zdaňovacie obdobie
- - -
Takže pokiaľ nebudú vyplatené, nedávame ich ani do Potvrdenia , to znamená, že aj pri RZD na tieto príjmy nebudeme prihliadať (10-12/2010)
6 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

§5 plynúce daňovníkovi.

Som ZĽ. Zúčtoval som mzdy za 10-12/2010, odviedol som odvody, preddavkovú daň aj zrážkovú. Z uvedeného mi vyplýva, že daňovníkovi v tomto prípade ZC "plynú" príjmy čo si myslím, že DÚ nebude zaujímať, že či mal ZC vyplatené alebo nie. V ZoDP som to nenašla. Tam sú uvedené príjmy, nie výnimky.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Ivenka Pozri príspevok
§5 plynúce daňovníkovi.

Som ZĽ. Zúčtoval som mzdy za 10-12/2010, odviedol som odvody, preddavkovú daň aj zrážkovú. Z uvedeného mi vyplýva, že daňovníkovi v tomto prípade ZC "plynú" príjmy čo si myslím, že DÚ nebude zaujímať, že či mal ZC vyplatené alebo nie. V ZoDP som to nenašla. Tam sú uvedené príjmy, nie výnimky.
Asi sa vychádza práve zo slova PRÍJMY, teda príjmom zamestnanca je to, čo skutočne dostane - prijme (buď v hotovosti alebo na účet). Ak mu zamestnávateľ mzdu nevyplatí, tak zamestnanec nemá žiaden príjem. Preto je v zákone napísané, že príjmy plynúce daňovníkovi ... a nemusia sa už spomínať žiadne výnimky.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

mzdy musia byť vyplatené, pokiaľ nie sú nemôžte platiť ani daň z nich ani odvody, veď z akých miezd platíte odvody, keď ste ich nevyplatili.Aj ja som mala za rok 2009 taký prípad a v roku 2009 som si uplatnila iba skutočne vyplatené príjmy teda za mesiace 1-9/2009 hoci som robila celý rok a teraz v roku 2010 si započítam príjmy, za mesiace 10-12, ktoré mi boli vyplatené až v marci 2010.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Do potvrdenia o príjme za rok 2010 do kolónky kde sú údaje potrebné na uplatnenie zamesnaneckej prémie zaškrtávam pracovný pomer krížikom aj v tých mesiacoch, keď zamestnanec celý mesiac marodoval, teda nemal za ne žiadny príjem, ale bol zamestnancom?
ďakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Tony1 Pozri príspevok
Do potvrdenia o príjme za rok 2010 do kolónky kde sú údaje potrebné na uplatnenie zamesnaneckej prémie zaškrtávam pracovný pomer krížikom aj v tých mesiacoch, keď zamestnanec celý mesiac marodoval, teda nemal za ne žiadny príjem, ale bol zamestnancom?
ďakujem.
Pre priznanie zamestnaneckej prémie musí zamestnanec okrem iného splniť podmienku, aby v danom mesiaci (čo i len jeden deň) mal zdaniteľný príjem.
Ak však celý mesiac bol PN, to znamená, že nemal zdaniteľný príjem, tak ten mesiac nemôže byť zaškrtnutý pre uplatnenie zamestnaneckej prémie.
6 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

ďakujem veľmi pekne.
0 0
elena var elena var

elena var je offline (nepripojený) elena var

Dobrý deň,
chcem poprosiť o váš názor, ako postupovať, ak zamestnanec dostal k31.10.10 výpoveď /firma je v konkurze/, ale nemá v skutočnosti vyplatenú mzdu za všetky mesiace, aj keď dostal výplatnú pásku za všetky mesiace. Iný príjem nemal a teraz má problém od zamestnávateľa dostať potvrdenie o príjme za r.2010. Môžem spraviť DP z výplatných pások - len z tých, čo bolo v skutočnosti vyplatené? Ďakujem
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Keď mal zamestnanec v jednom mesiaci iba náhradu príjmu počas PN, berie sa to ako príjem v danom mesiaci na uplatnenie zamestnaneckej prémie alebo nie?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Tony1 Pozri príspevok
Keď mal zamestnanec v jednom mesiaci iba náhradu príjmu počas PN, berie sa to ako príjem v danom mesiaci na uplatnenie zamestnaneckej prémie alebo nie?
nie
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

ďakujem
0 0
elena var elena var

elena var je offline (nepripojený) elena var

Dobrý deň, chcem si overiť len či môžem fyzic. osobe - nepodnikateľovi, ktorý mal príjem len zo závislej činnosti za 01-10/2010, odvtedy nezamestnaný, urobiť DP, ak mu bývalý zamestnáteľ nedá potvrdenie o príjme za r.2010, nakoľko výplatné pásky má za všetky mesiace, ale mzda v skutočnosti bola vyplatená len za 8 mesiacov. Môžem DP vyrátať z výplatných pások za mesiace, ktoré boli v skutočnosti vyplatené? ďakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
elena var Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem si overiť len či môžem fyzic. osobe - nepodnikateľovi, ktorý mal príjem len zo závislej činnosti za 01-10/2010, odvtedy nezamestnaný, urobiť DP, ak mu bývalý zamestnáteľ nedá potvrdenie o príjme za r.2010, nakoľko výplatné pásky má za všetky mesiace, ale mzda v skutočnosti bola vyplatená len za 8 mesiacov. Môžem DP vyrátať z výplatných pások za mesiace, ktoré boli v skutočnosti vyplatené? ďakujem
Zákon o dani z príjmu

§ 39

(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie zamestnaneckej prémie a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do

a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.

To znamená, že ak si zamestnávateľ nesplní povinnosť v zmysle uvedeného § zákona o dani z príjmu, zamestnanec má právo podať podnet na príslušný daňový úrad.

Ty síce máš výplatné pásky, avšak výplatná páska nie je relevantný doklad na preukázanie, či mzda bola zamestnancovi vyplatená alebo nie.
Výplatné pásky má za 10 mesiacov, avšak ako dokáže, že mzda mu bola vyplatená len za 8?
1 0
elena var elena var

elena var je offline (nepripojený) elena var

Máš pravdu, ťažko dokazovať, čo mu bolo v skutočnosti vyplatené, ale mzda išla na účet, takže len z výpisu z účtu, ale v podstate, nevie dokázať, že nič nebolo vyplatené v hotovosti, Dakujem,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať