Zavrieť

Porady

Zmena pozemku zo záhrady na stavebný pozemok. Ako postupovať ???

Som vlastníkom pozemku vedenej ako záhrady 547 m2. Chcela by som pozemok previesť na stavebný pozemok (vedľajšie pozemky sú stavebné...). Avšak časť pozemku je miestna komunikácia - cesta. Ako mám teraz postupovať ??? Zatiaľ nemáme vybraný plán domu, dane na rok 2011 sú zaplatené za záhrady. Ako to bude keď vznikne Stavebný pozemok už v roku 2011? Ako postupovať a aké finančné náklady treba očakávať ??? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    v prvom rade zajsť na prislušny pozemkový urad s LV a mapkov. My sme mali ornu pôdu. Požiadali sme o trvale vynatie z pôdneho fondu a nasledne o zlučene uzemne konanie. K tomu ale rôzne potvrdenia zo životneho pr. , vyjadrenie obce, susedov a pod. Ale s tou cestou neviem , napiš presne o aku cestu ide a kade prechadza.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak záhrada sa nachádza v intraviláne, potom nie je potrebné vyňatie.

    drozdm je offline (nepripojený) drozdm

    drozdm
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Ak záhrada sa nachádza v intraviláne, potom nie je potrebné vyňatie.
    no prave ale on nepiše či je alebo nie. My sme mali pozemok v obci, všade okolo zastavane ale pozemok bol ako mimo zast. uzemia obce. dosť na hlavu čo?
    Pozemok sa nachadza v zastavanej casti obce
    A prechadza cez neho aj cesta - klasicka miestna komunikacia pre auta...

    Zmena pozemku zo záhrady na stavebný pozemok. Ako postupovať ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.