Zavrieť

Porady

Platca alebo Neplatca DPH

Dobry den,som novy uzivatel ,chcel by som sa Vas spytat buduci rok planujem zalozit sro ako obchodnu spolocnost neskor ju rozsirim aj na vyrobu ked ziskam vyucni list .Zaujimalo by ma ,ci sa mam alebo nemam stat platcom DPH poradili by ste mi prosim a vyhody platcua neplatcu DPH


aHOJ DAKUJEM ZA ODPOVED ,NA ZACIATKUBY SOM CHCEL PREDAVAT STOLARSKE POTREBY ,POLOTOVARI PRE DALSIE SPRACOVANIE STOLARMI ALEBO DOMACIMI MAJSTARMI.nAKUPOVAT BUDEM PREVAZNE OD PLATCOV dph PRETOZE SA JEDNA O VELKE FIRMY NA SLOVENSKU.NESKOR KED BUDEM VYRABAT BUDEM PREDAVAT AJ VYROBKY ,KTORE BUDEM PREDAVAT KONECNYM SPOTREBITELOM AKO AJ DALSIM PREDAJCOM KTORY BUDU MOJE VYROBKY DALEJ PREDAVAT.



A ESTE BY MA ZAUJIMALO ,KED NAKUPIM TOVAR AKO PLATCA MAM DPH NA VSTUPE,KED VYROBIM VYROBOK PREDAM HO KONECNEMU SPOTREBITELOVI JE TO PRE MAN DPH NA VYSTUPE A MOZEM OD NEJ ODPOCITAT VSTUPNE DPH DAKUEJM[/quote]
Naposledy upravil mamrd5 : 07.12.05 at 15:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

    sarmantna
    Takže keď ideš založiť s.r.o, budeš účtovať v podvojnom účtovníctve, t. j., zdaňovať príjmy - výnosy bez ohľadu na úhradu. Či je výhodné stať sa plátcom, či zostať neplátcom DPH by som určila podľa toho, čím sa vlastne bude s.r.o zaoberať, čo bude hlavným predmetom podnikania, ďalej, aké budeš mať náklady, respektíve DPH "na vstupe", či budeš nakupovať materiál, prípadne aké náklady budeš mať s DPH, či budeš kupovať prevažne od plátcov DPH, tiež, či budeš vykonávať činnosti podliehajúce DPH, či budeš podnikať v rámci EU, alebo tam bude aj vývoz.

    mamrd5 je offline (nepripojený) mamrd5

    mamrd5
    aHOJ DAKUJEM ZA ODPOVED ,NA ZACIATKUBY SOM CHCEL PREDAVAT STOLARSKE POTREBY ,POLOTOVARI PRE DALSIE SPRACOVANIE STOLARMI ALEBO DOMACIMI MAJSTARMI.nAKUPOVAT BUDEM PREVAZNE OD PLATCOV dph PRETOZE SA JEDNA O VELKE FIRMY NA SLOVENSKU.NESKOR KED BUDEM VYRABAT BUDEM PREDAVAT AJ VYROBKY ,KTORE BUDEM PREDAVAT KONECNYM SPOTREBITELOM AKO AJ DALSIM PREDAJCOM KTORY BUDU MOJE VYROBKY DALEJ PREDAVAT.

    A ESTE BY MA ZAUJIMALO ,KED NAKUPIM TOVAR AKO PLATCA MAM DPH NA VSTUPE,KED VYROBIM VYROBOK PREDAM HO KONECNEMU SPOTREBITELOVI JE TO PRE MAN DPH NA VYSTUPE A MOZEM OD NEJ ODPOCITAT VSTUPNE DPH DAKUEJM

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    mamrd5/dúfam, že som ten nic dobre napísala/..táto téma je tu rozoberaná..aj dnes už tu bola!
    Zadaj si: hľadať, rozšírené hľadanie a daj text ako je v téme a nájdeš tam všetky príspevky.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    možno by bolo dobre uvažovať aj tak, či Vás ako medzičlanok pri kúpe suroviny od platcu a predaji polotovaru platcovi budu akceptovať ako neplatcu. Ten konečny vyrobok by ste takto predražilio jednu DPH

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    mamrd5
    A ESTE BY MA ZAUJIMALO ,KED NAKUPIM TOVAR AKO PLATCA MAM DPH NA VSTUPE,KED VYROBIM VYROBOK PREDAM HO KONECNEMU SPOTREBITELOVI JE TO PRE MAN DPH NA VYSTUPE A MOZEM OD NEJ ODPOCITAT VSTUPNE DPH DAKUEJM
    Áno, dph na vstupe odpočítaš od dph na výstupe.
    Ak je výstupné dph vyššie ako vstup, potom máš daňovú povinnosť,
    ak je výstupné dph nižšie ako vstup, potom máš nadmerný odpočet a štát ti daň vráti ( ak si štvrťročný platca dph, tak vrátenie dph môžeš čakať najskôr o 4 mesiace ).

    mamrd5 je offline (nepripojený) mamrd5

    mamrd5
    tAKZE ZATIAL DAKUJEM MOJE NAZORY SA POTVRDILI DALEJ BY SOM SA VAS CHCEL OPYTAT,KED SOM NA ZACIATKU NEPLATCOM DPH A NESKOR Z ROZNYCH DOVODOV(ODBERATELIA SU PLATCAMI A AJ JA MUSIM BYT) MOZEM DO DPH NA VSTUPOCH ZAPOCITAT AJ DPH S TOVAROV KTORE SOM NAKUPIL NA SKLAD A NAKLADOV TEDA VECI CO NAKUPIM DO FIRMY(POCITAC SOFTWARE) PRED DATUMOM REGISTRACIE ZA PLATCU

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    mamrd5
    tAKZE ZATIAL DAKUJEM MOJE NAZORY SA POTVRDILI DALEJ BY SOM SA VAS CHCEL OPYTAT,KED SOM NA ZACIATKU NEPLATCOM DPH A NESKOR Z ROZNYCH DOVODOV(ODBERATELIA SU PLATCAMI A AJ JA MUSIM BYT) MOZEM DO DPH NA VSTUPOCH ZAPOCITAT AJ DPH S TOVAROV KTORE SOM NAKUPIL NA SKLAD A NAKLADOV TEDA VECI CO NAKUPIM DO FIRMY(POCITAC SOFTWARE) PRED DATUMOM REGISTRACIE ZA PLATCU
    Iba to, čo nakúpiš po registrácii za platcu dph.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    ajobs
    Iba to, čo nakúpiš po registrácii za platcu dph.
    Pripomeniem tiež, že v prvom daňovom priznaní by si mohol podľa §55 zákona o DPH odpočítať daň z majetku, ktorý si nadobudol pred registráciou za plátcu DPH a ktorý ku dňu registrácie máš v majetku.

    mamrd5 je offline (nepripojený) mamrd5

    mamrd5
    Takze byu som mohol odpocitat dan napriklad zo softwaru,z pocitaca alebo pripadne strojov ktore nakupim ????

    sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

    sarmantna
    Predtým, než sa stanete plátcom DPH, nakúpite hnuteľný majetok s DPH, môžete v prvom daňovom priznaní si nárokovať spätne DPH z toho majetku, ktorý máte v účtovníctve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.