Zavrieť

Porady

Preprava z Ukrajiny do Čiech.

Naša spoločnosť si objednala u slov. prepravcu prepravu tovaru z Ukrajiny do Čiech. Má nám prepravca faktúrovať tuz. úsek, úsek EU s DPH alebo bez?
Prepravca nám chce vystaviť dve faktúry, jednu Ukrajina - SK, bez DPH oslobodené dovoz z 3. krajiny a druhú fa SK - CZ s DPH. Je tento postup správny? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    vy ste SK firma? tovar do Ciech ste si dali prepravit do svojej prevadzky? alebo pre zakaznika?

    ale podla mojho nazoru, zatial z tych informacii, ktore mam, faktura ma byt vystavena bez DPH, prepravca vie, ze tovar ide Ukrajina - CR
    pouzila by som §48 ods. 8 - oslobodenie od dane pri dovoze tovaru (len mi nie je jasny vztah vy a CR)
    bude sa preclievat aj tovar, a pri tomto JCD bude zahrnuta aj preprava, z ktorej na JCD odvediete DPH, ak by vam aj prepravca fakturoval DPH, tak by ste to mali dvakrat, dvakrat DPH platili, a dvakrat DPH odpocitavali - co nie je spravne

    ale bolo by este dobre objasnit ten vas vztah, naco si vlastne veziete tovar do CR, keby ste si ho tu na SK nechali doviezt, tak tvrdim to, co som napisala

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    My sme slovenská firma. Tovar nakupujeme z Ukrajiny a predávame zákazníkovi v Čechách. Tovar ide priamo do Čiech zákazníkovi.

    Preprava z Ukrajiny do Čiech.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.