Zavrieť

Porady

dobropis platca dph

ahojte, preštudovala som si poradu s príspevkami ale potrebujem poradiť či som to správne pochopila. účtujem prvý krát dobropis: napr. mám fa1 100€, zaevidujem do prijatých fa, úhrada 20€ aj v pd. na to s iným dátumom mi príde dobropis fa2 80€, zaevidujem -80€ prijaté fa. uhrada nepen 80€. a uhrada fa1 tiež nepen tých zvyšných 80€?
dúfam, že to má byť takto- možno. vopred ďakujem za trpezlivosť, slávka
Naposledy upravil slavka124 : 14.01.11 at 13:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slavka124 Pozri príspevok
    ahojte, preštudovala som si poradu s príspevkami ale potrebujem poradiť či som to správne pochopila. účtujem prvý krát dobropis: napr. mám fa1100€, zaevidujem do prijatých fa, úhrada 20€ aj v pd. na to s iným dátumom mi príde dobropis fa2 80€, zaevidujem -80€ prijaté fa. uhrada nepen 80€. a uhrada fa1 tiež nepen tých zvyšných 80€?
    dúfam, že to má byť takto- možno. vopred ďakujem za trpezlivosť, slávka
    Akosi nesedí matematika.

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    prepáč, to som len ako príklad a blbne mi klávesnica. pravdaže fa1 so sumou 100€. do kelu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slavka124 Pozri príspevok
    prepáč, to som len ako príklad a blbne mi klávesnica. pravdaže fa1 so sumou 100€. do kelu
    Tak, až na to, že dobropis k fa je mínusový.

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    neprišiel mi s mínusom, ale ja som ho zaevidovala s mínusom. tak čo pochopila som to, alebo ani nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slavka124 Pozri príspevok
    neprišiel mi s mínusom, ale ja som ho zaevidovala s mínusom. tak čo pochopila som to, alebo ani nie?
    Dobropis sám o sebe znamená, že je nie čo k dobru, teda mínusom, nemusí na ňom byť teda uvedený mínus. Ale urobila si to správne.

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    veľmi pekne ďakujem, ste zlatá a ešte si dovolím otázku: z tých 20€ musím dať na výdavkovom celú dph z celkovej fa1 na výdavkovom (aj mrp mi to hneď dáva), však?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slavka124 Pozri príspevok
    veľmi pekne ďakujem, ste zlatá a ešte si dovolím otázku: z tých 20€ musím dať na výdavkovom celú dph z celkovej fa1 na výdavkovom (aj mrp mi to hneď dáva), však?
    Áno, prakticky ti ostane plusová suma 20€ aj s dph.
    pekný deň, tiež by som potrebovala poradiť, mám faktúru z Orange 58,29 EUR /s DPH/ Z podnikateľského účtu bola ale uhradená suma po znížení dobropisu, konkrétne30,53 EUR/s DPH/, túto sumu aj zaúčtovala v PD. Rozdiel 27,76 EUR/s DPH/ mám ako doúčtovať, keď reálne z účtu zaplatená nebola?

    ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.